Ned Haber / Ekonomi / Stokçulara ceza artırımı getiren teklif Meclis’te..işte detaylar

Stokçulara ceza artırımı getiren teklif Meclis’te..işte detaylar

2019 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yargı reformu kapsamında hazırlanan 6. Yargı Paketi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. AKP’li milletvekillerinin hazırladığı pakette öne çıkan bazı düzenlemeler şöyle;

HAKİM-SAVCI YARDIMCILIĞI

Teklif ile hakim adaylığı kurumu kaldırılırken, hakim ve savcı yardımcılığı müessesi ihdas ediliyor. Yardımcılık süresi 3 yıl olacak. Görevlerinin önemli bölümünü atandıkları adliyede eğitici hakim ve savcı nezaretinde fiilen görev yaparak yürütecek. Birden fazla yazılı sınava tabi tutulacaklar. Adliye dışında bölge idare mahkemeleri ile Yargıtay ve Danıştay’da belirli süre görev yapabilecekler.

NOTERE TAŞINMAZ SATIŞI GÖREVİ

Yeni Noter atamasında kolaylıklar getiriliyor. Ayrıca taşınmaz satışlarının Noter üzerinden ‘tapu bilişim sistemi’ aracılığıyla yapılabilmesinin önü açılıyor. Hem taşınmaz satış yapılacak hem de taşınmaz satış sözleşmesi yapılması Noterin görevleri arasında ekleniyor.

FİYATI ETKİLEME SUÇUNA CEZA ARTIRILIYOR

Fiyatları etkileme, mal/hizmet satımından kaçınma suçlarının cezası ağırlaştırılıyor. Mevcut kanunda yer alan “belli bir mal veya hizmeti satmaktan kaçınarak kamu için acil bir ihtiyacın ortaya çıkmasına neden olan kişi, altı aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” düzenlemesindeki ceza 1 yıldan 3 yıla şeklinde değiştiriliyor.

Şekerdeki kriz arıcılığa sıçradı: Binlerce arı telef oldu İlginizi Çekebilir Şekerdeki kriz arıcılığa sıçradı: Binlerce arı telef oldu Enflasyon rakamları açıklandı İlginizi Çekebilir Enflasyon rakamları açıklandı

Kaynak :sozcu

Kontrol Edin

Zam yapmayacaklarını söyleyen AKP’li başkan çark etti: Kent ekmeğe büyük zam..işte detaylar

AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi kent ekmek fiyatlarına zam yaptı. Son zamla birlikte 1 lira 50 kuruştan satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 2 liraya yükseldi. AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz Kasım ayında kent ekmek fiyatlarına zam yapmayacaklarını duyurmuştu.