Ned Haber / Sağlık / İlaçlara son… Uykusuzluk sorunu özel bir uygulamayla tedavi edilecek..işte detaylar

İlaçlara son… Uykusuzluk sorunu özel bir uygulamayla tedavi edilecek..işte detaylar

İngiltere’de uykusuzluk çeken takriben tek milyon hastaya uyku ilaçları adina kendisinin kendine yardım uygulamasıyla müdahale edilmesi hedefleniyor.

Times’ın haberine göre, İngiliz sağlık sistemi içerisindeki doktorlara, birinci basamak rehabilitasyon olarak altı haftalık dijital terapi programı var olan Sleepio’yu sunmaları söylendi.

Sleepio, İngiltere’de 800.000 hastaya yarar sağlayabileceğini söyleyen ilaç gözlemcisi ulusal sağlık ve Bakım Mükemmelliği Enstitüsü (Nice) tarafından onaylanan evvel web tabanlı rehabilitasyon olma özelliği taşıyor. Uygulama, İngiltere’ye hasta kisi başına takriben 895 TL’ye (45 Sterlin) esya olacak.

OLUMSUZ DÜŞÜNCE VE KAYGILARI AZALTIYOR

Klinik araştırmalar, uygulamanın insanların uykuya dalmasına muavin olmada haplardan dahada tesirli olduğunu ve randevularla reçetelerinin sayısını mühim ölçüde azaltarak kazanç tasarrufu sağladığını gösteriyor.

Sleepio, “Prof” isimli sanal tek doktor tarafından verilen uykusuzluk için, altı haftada 20 dakikalık bilişsel davranışçı terapi seanslarını içeriyor.

Yapay zeka kullanılarak ferdi ihtiyaçlara göre şekillendirilen terapi, insanların uykusuz geceler döngüsüne hapsolmasına neden var olan menfi düşünce ve kaygılara alan okuyarak uykusuzluğun esas nedenlerini ele alıyor.

UYKUYA DALMAK İÇİN ÖNERİLER…

Bir muayenehane araştırma, seansları tamamlayan hastaların yüzde 75’inin iyileşme gösterdiğini ve vasati olarak uykuya dalmaları amaciyla geçen zamanin yarıya indiğini buldu. Kanıtlar, Sleepio da dahil olmak üzere uykusuzluk çekenlerin gece uyumak amaciyla harcadıkları süresi takriben 30 dakika azalttığını gösteriyor. 

Uykusuzlukla alakalı var muayenehane kılavuzlar, hastalara evvel önce kafeini sınırlamak, aynı yatma rutinine bağlı kalmak ve yatakta telefon kullanmamak benzeri önerileri içeriyor.

 

Alzheimer'la alakalı dikkat çeken bilgi: Gündüz uykularına dikkat İlginizi Çekebilir Alzheimer’la alakalı dikkat çeken bilgi: Gündüz uykularına dikkat Elon Musk'ın uyku alışkanlığı Alzheimer'a deva mi? İlginizi Çekebilir Elon Musk’ın uyku alışkanlığı Alzheimer’a deva mi?

 

Kontrol Edin

Kanser nedeniyle baba olamayan erkekler için umut ışığı..işte detaylar

Yeni yapılan araştırmalar, kanser nedeniyle çocuk sahibi olamayan erkekler için umut ışığı olabilir.