Ned Haber / Güncel / Zamlar SÖZCÜ’nün manşeti ile protesto edildi..işte detaylar

Zamlar SÖZCÜ’nün manşeti ile protesto edildi..işte detaylar

Sarıgazi Meydan’da tek araya toplanan HKP üyeleri, “AKP’giller tarafından Soyuluyoruz! Yapılan Zamlar art Alınsın!” yazılı pankart ve “Ücretler Pire, Zamlar Deve”, “İşsizliğe, Pahalılığa, Zamma, Zulme Son!”, “Zam, Zam, Zam Ucuzluk Ne Zaman?” yazılı dövizler açtı.

“HALKIMIZ AÇ, GEÇİNEMİYOR, BARINAMIYOR, ÖLÜYOR”

HKP Sancaktepe İlçe Yönetici Erdinç Bin, “AKP’giller tarafından soyuluyoruz! Yapılan zamlar art alınsın!” diyerek sözlerine başladı. Bin, “İşsizlik ve pahalılık cehennemine atılan halkımızı tek de zamlar yerden yere vurdu. Ey parababaları ve onların bekçiliğini yapan AKP’giller; bu çürümüş düzene mahkûm ettiğiniz halkımız inim inim inlemekte ve feryat etmektedir. Halkımız aç, geçinemiyor, barınamıyor, ölüyor” dedi.

“PAZARA, MARKETE HER GİTTİĞİMİZDE FİYATLARIN ne türlü ARTTIĞINI DERİNDEN HİSSEDİYORUZ”

1 Ocak’tan bu yana doğalgaza, elektriğe, akaryakıta her geçen vakit zam geldiğini belirten Bin, “Bu zamlar, imalat ve besin sektöründe maliyetlerin artmasına neden oluyor. doğal olarak bu maliyetlerin artması da bizlerin kullandığı başta besin ve esas gereksinim maddeleri olmak üzere bütün tüketim maddelerine yansıyor. Pazara, markete her gittiğimizde, fiyatların nasıl arttığını, nasıl değiştiğini dahada can yakıcı tek şekilde dahada derinden hissediyoruz, yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ, HAYALLERİ ÇALINIYOR”

Bin açıklamasının devamında şunları söyledi:

“AKP’giller emekçi halkımız amaciyla hayatı cehenneme çevirmekte, işçimizi, halk emekçimizi, esnafımızı, köylümüzü sefalet ücretine, açlığa mahkûm etmektedir. Emekçi halkımızın sofrasındaki ekmeği, aşı, çocuklarımızın geleceği, hayalleri çalınıyor; tek avuç vurguncu, soyguncu, hırsız, halk malı yağmalayıcısı, kanser düzeninin yaratıcılarının ve ayni ritimde devam ettiricilerinin kasalarına aktarılıyor. AKP’giller ve hınk deyicileri tek de utanmadan insanın aklıyla alay edercesine; zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir, elimizi vicdanımıza koyarsak çok artış yok, doğalgazı çok kullanmayın, elektriği gereksiz yere açmayın, porsiyonlarınızı küçültün, gerekirse fedakârlık yapacağız yarım susamli simit yiyeceğiz diyerek  us vermeye kalkışıyorlar.”

“ELEKTRİK, DOĞALGAZ FATURALARINI YAKIYORUZ”

HKP Sancaktepe İlçe Yöneticisi Evrim Bin ise, “Bizler Halkın Kurtuluş Partisi olarak bulunduğumuz her alanda AKP’giller’e ve Emperyalizme karşı ugras edeceğiz, ediyoruz. Şimdi zamları protesto Emelli temsili olarak elektrik, doğalgaz faturalarını yakıyoruz” ifadelerine yer verdi.

HKP üyeleri, “Yapılan zamlar art alınsın”, “Yapılan zamlar halka ihanettir” sloganları eşliğinde yanlarında getirdikleri faturaları yakarak zamların art alınmasını istek etti.

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.