• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Yolcusunun burnunu kıran otobüs şoförü: İstem dışı kolumu savurdum

Yolcusunun burnunu kıran otobüs şoförü: İstem dışı kolumu savurdum

  • Ocak 13, 2019
  • 0
Bursa’da, durakta inmek istemelerine karşın düğmeye basmadıkları iddiasıyla tartıştığı yolculardan Alev Güleç’e (68) tokat atıp, eşi Hüseyin Güleç’in (73) de burnunu kırdığı ileri sürülen hususi milletçe otobüsü sürücüsü İbrahim onay (53), olayla alakalı konuştu.

Hakkındaki iddiaları reddeden Kabul, şunları söyledi:

“Yolcunun biri art koltuklardan ‘Kapıyı aç’ diye bağırıyor. Bu sırada camiden sela sesi geliyor. Cam ve ön kapı açık. İnsanlık vaziyeti duymadım. başka yolcular beni uyardı. bendeniz de kapıyı açtım ve yolcu argo ederek gitti. dahada ardindan başka tek yolcu bana arkadan argo etti. ‘Sen kimsin, bana o küfrü ediyorsun?’ dedim. Bu sırada hanımı kalkarak çantayla bana saldırdı. Bu civarindan yolcunun, kadının, çocuğun içinde söylenecek argo mü o? Ağzımdan tek bir kelime çıkmadı. ardindan yolcular beni sakinleştirmek amaciyla otobüsten dışarıya çıkardı. Bu karı koca içeride kaldı. ardindan dışarıya çıktılar. Arkadan bana vurmaya başladılar. bendeniz de istem dışı kolumu çevreye savurdum. Burnunun kırılması mümkün değil. Onlar benden şikayetçi olmuş. bendeniz de yaralama raporu alıp şikayetçi oldum. Etraftaki otobüs şoförleri dövüş etmek amaciyla değil, ayırmak amaciyla geldi.”

‘İSTİFA ETTİM’

Olaydan ardindan işi bıraktığını söyleyen İbrahim Kabul, “Otobüs sürücüsü dövmek nihayet vakitlerde moda haline geldi. nihayet vakitlerde televizyonlarda ne izliyorsak biri çıkıp onu yapıyor. Biz erken saat 05.00’te uyanıp, yurttaşa hizmete başlıyoruz. Yeri geliyor tuvalete gidemiyor, aş yiyemiyoruz. Şoföre her biri düşman. Kooperatif başkanlarından tutun da derneklere, belediye başkanlarına civarindan her biri oy amaciyla otobüs şoförlerini eziyor. Bana iftira atıldı. O bana argo edince bendeniz de ona argo ettim. olay bundan ibaret. Bu olaydan sonra, yolcuları nihayet durağa civarindan götürüp indirdim, ardindan da otobüsü bırakıp şoförlükten istifa ettim” dedi. DHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir