Ned Haber / Spor / Yeni MHK'da kimler var? Ferhat Gündoğdu kimdir?..işte detaylar

Yeni MHK'da kimler var? Ferhat Gündoğdu kimdir?..işte detaylar

TFF’den Bir gün evvel yapılan izahta yönetim kurulunun gerçekleştirdiği toplantıda, MHK’nin tertemiz reis ve üyelerini belirlediği duyuruldu. Ferhat Gündoğdu başkanlığındaki MHK’nin tertemiz azaları şöyle: Yunus Yıldırım, Ahmet Şahin, Sebahattin Şahin, Hakan Sivriservi, Kamil Abitoğlu, Nihat Mızrak, Hikmet Öksüzoğlu, Serdar Çakıroğlu. Ferhat Gündoğdu, tek evvelki ortada orta hakem Kurulu’nda yazi Tokat’ın istifasının derhal peşinden heyet üyesi olarak atanmıştı. Başkanlığını Serdar Tatlı’nın yaptığı MHK, 21 Ekim’de istifa etmişti. ‘MHK yapısı değişecek’ tertemiz heyet ile alakalı konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir: “Yeni MHK’yi alana getirirken, tek istikametten da heyetimiz çalışmaları yapıyor. tertemiz seneden veyahut dönem arasından bu yana hakemlik sisteminde nasıl iyileştirmeler yapabileceğimizi oturup kararlaştıracağız” dedi.

Yeni MHK’da kimler var? Ferhat Gündoğdu kimdir?

Kara harp okulu mezunu Daha önceki tek asker. Albay emeklisi. Doktora sahibi. Şu vakit Türk Eğitim Derneği şirketinde planlama müdürü olarak görev yapıyor. tek sene benzeri kısa tek vakit Süper Lig hakemliği yaptı. dört ay süreyle görevde var olan Sabri Çelik kurulunun da üyesiydi. Serdar Tatlı’nın istifasından evvel yazi Tokat’ın adina kurula atanmış, Yalnızca 36 saat görev yapabilmişti. Tatlı istifası derhal peşinden oluşan kurula sürpriz şekilde reis olarak atandı.

Yunus Yıldırım: Daha önceki FIFA hakemi. Kurulun en kariyerli üyesi. Şu vakit Manisa’da beden Eğitimi öğretmeni olarak görev yapıyor. dahada evvel Zekeriya Alp komitesinde de görev yapmıştı. görev yaptığı hakemlik senelerinde penaltı çalmamasıyla ünlenmişti.

Kamil Abitoğlu: 52 yaşında. Hakemliği 2015 seneninde bıraktı. 3. sefer MHK üyesi olarak görev yapacak.Daha evvel Sabri Çelik ve kısa vakit evvel istifa eden Serdar Tatlı komitelerinde de görev yaptı. heyet azaları arasında Yunus Yıldırım’ın derhal peşinden gelen hakemlik tecrübesi en yüksek, Süper Lig’de en çok düdük çalmış üye.

Hakan Sivriselvi: Süper Lig hakemliği yapan Hakan Sivriselvi, 2007-2008 sezonu nihayetinde hakemliği bırakmıştı. dahada evvel dört ay görevli var olan Sabri Çelik komitesinde görev yapmıştı. Süper Lig Gözlemcisi olarak TFF de görev yapıyordu.

Nihat Mızrak: Daha önceki Süper Lig muavin hakemlerinden var olan Mızrak, toy ve canli tek isim. Diyarbakır bölgesinden. ocakta 2004’te oynanan Cem Papila’nın 5 al kart gösterdiği Samsunspor- Beşiktaş maçının muavin hakemiydi.

Hikmet Öksüzoğlu: 68 yaşında. Daha önceki tek şuurlu futbolcu. Futbolculuğundan ardindan başladığı hakemliği 1998 seneninde bıraktı. İki kitap yazmış, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli tek Fizik öğretmeni. Serdar Tatlı Kurulunda da üyeydi. 5.kez MHK’de görev yapacak.

Ahmet Şahin: Zekeriya Alp komitesinde de aza olarak görev yapmıştı. İş adamı var olan Şahin, İstanbul bölgesinden.

Serdar Çakıroğlu: Daha önceki FIFA muavin hakemi. Albay Emeklisi. aynı zamanda baytar hekim. Doktora sahibi. Askerlik sonrası haklar Hakültesini tamamladı. Şu vakit kendine ait avukatlık ofisi var.

Sebahattin Şahin: 1994-1995 seneninde yönettiği Gaziantepspor- Denizlispor mücadelesi kaide hatası yaptığı gerekçesiyle tekrar edilmişti. Çok uzunca yıllardır İzmir bölgesi Süper Lig gözlemcisi olarak görev yapıyor. aynı zamanda nihayet 10 senede bütün MHK’lerin eğitim ekibinde yer alıyordu.

Kontrol Edin

Son dakika | Aleksandar Kolarov, futbolu bıraktığını açıkladı..işte detaylar

İtalya'da son olarak Inter forması giyen Aleksandar Kolarov, futbolculuk kariyerini noktaladığını ve futbolun içinde başka alanlarda görev almak adına çalışmalarına hemen başlayacağını açıkladı.