Ned Haber / Güncel / Vicdansızlar, 7 kez İrem Nur’un bağış kumbarasını çaldı..işte detaylar

Vicdansızlar, 7 kez İrem Nur’un bağış kumbarasını çaldı..işte detaylar

Olay, üç Mart’ta saat 07.00 sıralarında Turgutlu kazasi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki tek pastanede alana geldi. SMA Tip tek teşhisi konulan İrem Nur Çakto’nun vatan dışında ‘zolgensma’ gen Rehabilitasyonu olabilmesi amaciyla koşul olan paranın toplanabilmesi emeliyle pastaneye konulan bağış kumbarası kimliği Daha belirlenemeyen tek kişi tarafından çalındı.

Kumbaranın yerinde olmadığını ayrım eden işletme sahibi Cemil Uysal, güvenlik kamerası görüntülerini izleyip kumbaranın çalındığını tespit etti. Uysal, hırsızlık yapan kişi ile alakalı polise şikayetçi oldu. İş adina ait güvenlik kamerası görüntülerinde kasada kimsenin olmadığı tek sırada, çevresi inceleyen şüphelinin aralık kapıdan uzanarak kasanın yanındaki bağış kutusunu alıp koşarak uzaklaşması yer aldı.

“SON iki AYDA 7 ADET KUMBARAMIZ ÇALINDI”

Bağış kumbarasının çalındığı haberini alan İrem Nur Çakto’nun ailesi ise hatri sayilir büyüklükte tek acı yaşadı.

Kızlarının Rehabilitasyonu amaciyla koşul olan parayı toplamak emeliyle değişik işletmelere yerleştirilen bağış kumbaralarından 7’sinin nihayet iki ay içinde çalındığını söyleyen anne adayi Ceylan Çakto, “Yavrum cihazlara bağlı hayat savaşı verirken, Bir takım kendini bilmez ve vicdansız yurttaslar İrem’in kumbarasına göz dikmiş. nihayet iki ayda 7 adet kumbaramız çalındı. Ne olursunuz bunun önüne geçelim, kimseye o fırsatı vermeyelim. Ne olur yavrumuz dahada çok üzüntü çekmesin. tek TL’ye dahi ihtiyacımız varken yaşananlardan çok yorulduk. Lütfen sesimizi duyun, yavrumu hep birlikte kurtaralım” diye konuştu. (DHA)

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.