• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Vatan Şaşmaz’ın Cesedinin Görüntülerini Yayanların Cezası Belli Oldu

Vatan Şaşmaz’ın Cesedinin Görüntülerini Yayanların Cezası Belli Oldu

  • Mart 8, 2019
  • 0

Beşiktaş’ta tek otel odasında tek asama aşk yaşadığı Daha önceki manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülen vatan Şaşmaz’ın ceset görüntülerini sızdırdığı argüman edilen zabita memurunun aralarında bulunduğu dört kişinin yargılandığı davada karar çıktı.

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

vatan Şaşmaz ve Filiz Aker’in olay yerindeki görüntülerini çekip paylaştığı iddiasıyla yargılanan zabita memuru Faruk K., tek sene 5 ay 15 vakit mapus cezasına çarptırıldı. zabita memurunun eşi, kardeşi ve kardeşinin sevgilisi ise ayrı ayrı iki ay 15 vakit mapus cezasına çarptırıldı.

İstanbul 39. Asliye karar Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, zabita memuru Faruk K. katıldı. başka sanıklar ise duruşmaya gelmedi.

“19 AYDIR POLİSLİKTEN UZAKLAŞTIRILDIM”

Mahkeme maznun Faruk K.’dan nihayet savunmasını yapmasını istedi. Faruk K. ” Olayın başından sonuna hiçbir hatali işleme kastıyla devinim etmedim. Zerre civarindan menfaatim olmadı. Parasal ve içsel olarak en çok zarar gören benim. 19 aydır mesleğimden uzaklaştırıldım. Beraatımı istiyorum” dedi. Sanıklar müvekkillerinin beraatına karar verilmesini istek ettiler.

POLİS MEMURUNA tek YIL 5 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme, maznun zabita memuru Faruk K.’yı “Görevi Kötüye Kullanmak”, “Gizliliği ihlal” ve ” Ses veyahut Görüntüleri kaydetme ve nakletme” suçlarından toplaminda tek sene 5 ay 15 vakit mapus cezasına çarptırdı.

3 SANIĞA iki AY 15 GÜN HAPİS

maznun zabita memuru Faruk K.’nın eşinin de arasında bulunduğu başka üç maznun ise “Ses veyahut görüntüleri kaydetme ve nakletme” suçundan ayrı ayrı iki ay 15’er vakit mapus cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıklara verdiği mapus cezaları ile alakalı olarak hükmün açıklanmasının art bırakılmasına da karar verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu ve sunucu vatan Şaşmaz’ın, Daha önceki manken Filiz Aker tarafından öldürülmesine ait yürüttüğü soruşturmada, kovuşturmaya yer olmadığına hükmederek takipsizlik kararı vermişti. Şaşmaz ile Aker’in, otel odasındaki ceset görüntülerinin yasamsal medyada ve basında yer almasına ait tahkikat neticeninde Didem Ç., Yakup İ., Faruk K. ve Sibel K. ile alakalı “Gizliliğin ihlali”, “Görevi kötüye kullanma” ile “Ses ve görüntülerin kayda alınması” suçlarından dava açılmıştı.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir