Ned Haber / Güncel / Vali Yavuz: Bu ülkenin HDP’li içişleri bakanına tahammülü yoktur..işte detaylar

Vali Yavuz: Bu ülkenin HDP’li içişleri bakanına tahammülü yoktur..işte detaylar

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, hükümet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’nde konuştu. Vali Yavuz, şehit ve gazilerin kendileri amaciyla çok kıymetli olduğunu söyledi.

Yurt genelinde din, dil, soy ayrımı yapmadan herkesi eşit şekilde kucakladıklarını ifade eden Yavuz, şunları söyledi;

“BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

*Bizim al çizgimiz şerefimiz, namusumuz, bağımsızlığımızın simgesi var olan ay yıldızlı al bayrağımızdır. bunun için selam duruyor musun? onay etmekte musun? Türkiye’nin toprak bütünlüğünü onay etmekte musun? Etmiyorsun, başka bez parçaları çıkarıyorsun.

*Türkiye’nin tek kisminda başka tek hükümet kurmaya çabalıyorsun. ardindan Bu ülkede demokrasi, insan hakları yok diyorsun. Bu nasıl tek aymazlıktır, nasıl tek ihanettir bu.

*Terör örgütlerini ve siyasi uzantılarını bu ülkede yasal gösteren, bunlarla iş birliği yapan, bunları çalgı çalan çocuklar benzeri gösteren gruplara sesleniyorum; bakın bunun sonu tek felaketle sonuçlanır.

*Bu ülkenin PKK’lı, HDP’li tek içişleri bakanına, tek ulusal eğitim bakanına, tek cumhurbaşkanı yardımcısına tahammülü yoktur.

“BU MİLLETİN SİNİR UÇLARIYLA OYNAMAYIN”

Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğüne saygı duyulması gerektiğini belirten Yavuz, “Bu milletin sinir uçlarıyla oynamayın. Aklınızı başınıza alın. Dünyanın hiçbir yerinde bayrağınızı onay etmeyen, toprak bütünlüğünüze saygı duymayan tek siyasi hareketin tırnak içinde söylüyorum, yasal olabilmesi mümkün değildir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların derhal peşinden 5 şehit ailesi ve dört gaziyi kürsüye çağrı eden Vali Yavuz, kendilerine hükümet Övünç Madalyası takdim etti. (DHA) 

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.