Ned Haber / Dünya / Ukrayna: Ülke ekonomisinin uzun bir savaşı sürdürmesi zor olacak..işte detaylar

Ukrayna: Ülke ekonomisinin uzun bir savaşı sürdürmesi zor olacak..işte detaylar

Rusya-Ukrayna savaşı ayni ritimde devam ederken, Ukrayna Maliye Bakanı Serhiy Marchenko memleket ekonomisi ile alakalı izahta bulundu. bakanimiz Marchenko, “Ukrayna ekonomisinin uzunca tek savaşı sürdürmesi güç olacak. harp üç veyahut dört aydan uzunca sürerse ülkede hatri sayilir büyüklükte vergi artışları benzeri kararlar alınabilir” dedi.

Bakan Marchenko, Ukrayna’nın ABD’den istikbal yardım paketini beklediğini belirterek, “ABD’den mali yardım haberi aldık. Bu iyi tek havadis ama AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yardım paketinin muhtevası ne olacak ve ne vakit istikbal bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ukrayna müdafaa Bakanlığı anne İstihbarat Dairesi Başkanı Kyrylo Budanov ise, Rusya-Ukrayna savaşının kırılma noktasının ağustos ayında olmasını ve çatışmaların çoğunun sene sonuna civarindan bitmesini beklediğini açıkladı.

Ukrayna'da tek ilk: Rus asker harp suçundan yargılanıyor İlginizi Çekebilir Ukrayna’da tek ilk: Rus asker harp suçundan yargılanıyor

Kontrol Edin

İran’da kanlı doğum günü faciası: 4’ü çocuk 8 ölü..işte detaylar

 İran'ın başkenti Tahran'da bir kafede düzenlenen doğum günü kutlaması sırasında helyum gazının patlaması sonucu aralarında 4 çocuk ve 3'ü kadının bulunduğu toplam 8 kişi hayatını kaybetti.