Ned Haber / Güncel / Türk aşçı, sığınakta Ukraynalı askerler için yemek yapıyor..işte detaylar

Türk aşçı, sığınakta Ukraynalı askerler için yemek yapıyor..işte detaylar

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri harekat sürerken, sıcak noktalardan biri de Zaporijya şehiri oldu. nihayet vakitlerde bomba sesleri sıkça duyulurken, ülkede yaşayan ülkemiz Aşçılar Federasyonu Ukrayna Temsilcisi Emrecan Tekin, eşi Anastasia ve erkek çocuğu Cihangir (2) ile şehirde mahsur kaldı. Tekin ve eşi, Ukrayna askerleri amaciyla memleket vatandaşlarıyla sığınakta aş yapmaya başladı.

Halkın askerler amaciyla seferber olduğunu belirten Emrecan Tekin, “Durumumuz çok kötü. Sığınaklarda çok kalabalığız. aş ve su sıkıntımız var. İnsani yardım bekliyoruz” dedi.

“AĞIR BOMBARDIMAN YAŞADIK” 

Tekin şöyle ayni ritimde devam etti:
“Dün ağır tek bombardıman yaşadık. bütün yetkililere sesleniyoruz. Lütfen bizi kurtarın. Suyumuz bitmek üzere. Marketler ve eczaneler kapalı.

Buradaki yurttaslar Ukrayna’nın huzuru amaciyla uğraşıyor. Buradaki milletçe Ukrayna askerlerine aş uygulamak amaciyla seferber olmuş durumda. Askerlere destek olmak amaciyla ekmekler yapılıyor ama buraya inanılmaz tek bombardıman var.

Biz de Ukrayna askerlerine yardım ediyoruz. Ukrayna’nın savunulması amaciyla elimizden geleni yapıyoruz.”

“GENÇ YAŞLI her biri SİLAHLANDI” 

Ukrayna’da vatandaşlara silah dağıtıldığını belirten Tekin şöyle konuştu:

“Silah alanlar içinde genç, ihtiyar her biri vardı. Çok çok silah dağıtımı yapıldı. dört gündür sığınaklardayız. Burada tek insanlık zulmü var. Rus askerleri sivil halka saldırıyor. Bir gün evvel gece sığınakta çok ağır tek bombardımana eşit geldik.

Her bomba atıldığında zerzele oluyor benzeri hissediyoruz. Sığınaklar çok minik ve havasız. hasta kisi olanlar, yaşlılar ve bebekler var. Benim çocuğum da nefes almakta zorlandı. Buraya sıkıştık ama yurttaslar elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor.” (DHA)

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.