Tesla’nın iki modelinde güç seçenekleri değişiyor

  • Ocak 10, 2019
  • 0

Elektrikli oto markası Tesla, iki modelinin en baz versiyonlarının menzilini ve gücünü artırmaya hazırlanıyor. bunun için göre, mahsul gamı 75kWh batarya ile başlayan Model S ve Model X’in, en pahali olmayan versiyonlarının artık 100kWh’den başlaması öngörülüyor.

Gelişmelerin Tesla almak isteyenlere dahada uzunca menzil ve dahada çok güç vaad ederken, araçların başlangıç fiyatlarını da 18 bin dolar yükseltecek.

SON SİPARİŞ TARİHİ 13 OCAK

Gelişmeyi yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyuran Tesla CEO’su Elon Musk, 75kWh kapasiteli markanın en pahali olmayan batarya sistemini almak isteyenlerin 13 Ocak’a civarindan sipariş vermeleri gerektiğini, bu tarihten ardindan mevzubahis ünitenin satışa sunulmayacağını belirtti.

Yapılan farklık ile birlikte, Model S’in ABD’deki en düşük satış ücreti 76 bin dolardan 94 bin dolara, Model X’in de başlangıç ücreti 82 bin dolardan 97 bin dolara yükselecek.

DAHA KÜÇÜK MODELDE KULLANILACAK

Tesla geçmiş senelerde Model S’te 60kWh ve 70kWh alternatifleri de sunmuştu. Markanın Model S mahsul gamından kaldırdığı 75kWh kapasiteli birim ise vaziyeti hazırda Model 3’te sunulmaya ayni ritimde devam ediliyor.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir