Ned Haber / Dünya / Talep Varşova ve Odessa’dan geldi: İBB, savaş bölgesine insani yardım gönderecek..işte detaylar

Talep Varşova ve Odessa’dan geldi: İBB, savaş bölgesine insani yardım gönderecek..işte detaylar

İBB Meclisi’nin mart ayı oturmalarının son birleşiminde, Rusya’nın Ukrayna işgali nedeniyle resmi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nden büyükelçilik notasıyla Ukrayna’ya mali ve insani talebine ilişkin Levazım ve Ayniyat Şube Müdürlüğü’nün teklifi gündeme alındı.

Teklifte, İBB ile kardeş şehir protokolü bulunan Ukrayna’nın Odessa Belediyesi’nin temel tıbbi malzeme, ilaç ve gıda ile insani yardım malzemeleri talebini yazılı olarak ilettiği aktarıldı.

Savaştan kaçan Ukraynalı mültecilerin yoğun olarak bulunduğu Varşova Belediyesi’nin de aynı şekilde İBB’den insani yardım talep ettiği ve ihtiyaç listesi gönderdiği kaydedildi.

Odessa Belediyesi ve Varşova Belediyesi’nin insani yardım taleplerinin askeri malzeme içermemek kaydıyla İBB’nin imkanları doğrultusunda ve idarenin karar vereceği ölçüde karşılanması uygun bulundu. Karar oy birliği ile kabul edildi.

Varşova Belediyesi, Odessa Belediyesi ve Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği’nden gelen ihtiyaç listesinde portatif hafif yataklar, tek kullanımlık astar ve nevresim, battaniye, hijyen ürünleri, yakıt, bebekler ve çocuklar için gerekli malzemeler, ilaç yer aldı.

Kaynak :sozcu

Kontrol Edin

Ukrayna ordusu Rus T-90 tankını imha etti..işte detaylar

Ukrayna askerleri, ülkenin güneyinde Rus ordusuna ait T-90 "Vladimir" tankını vurdu.