• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Suç örgütüne ‘şikayetinizi geri alın’ operasyonu

Suç örgütüne ‘şikayetinizi geri alın’ operasyonu

  • Ocak 14, 2019
  • 0
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
İstanbul’da geçtiğimiz ay Sarallar hatali Örgütü’nün asagi yapılanması olduğu argüman edilen çeteye baz alinarak operasyonda 11 kişinin tutuklanmasıyla alakalı tertemiz tek gelişme yaşandı. illegal tahsilat, yaralama ve tehdit benzeri 24 ayrı olayla alakalı işlem yapılan şüphelilerin hür kalması amaciyla şebeke azalarının mağdurları tehdit ettiği alana çıktı. Mağdurlara ulaşarak “Şikayetinizi art alacaksınız” dediği argüman edilen 7 kişi yakalandı.

Organize Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz ay Ümit ve Tufan S.’nin elebaşılığını yaptığı Sarallar hatali Örgütü’nün asagi yapılanması olduğu argüman edilen tek başta çeteye baz alinarak harekât düzenledi. İstanbul ve Kocaeli’de 17 kişinin gözaltına alındığı operasyonda yapılan aramalar neticesi 7 tabanca, tek tüfek ve 623 Mermi ele geçirildi.

“ŞİKAYETİNİZİ GERİ ALIN”

Farklı şehirlerde 24 ayrı hatali eylemini için çete üyelerinden, şebeke elebaşlarının da aralarında bulunduğu 11 kişi cezaevine gönderilirken, örgütlü Polisi tertemiz söylentilere ulaştı. Şebekenin şikayetçi var olan mağdurları tehdit ettiği ve “Şikayetinizi art alacaksınız” diye tehdit ettiği öne sürüldü. zabita ekiplerinin yaptığı tespit üstüne çalışma başlatıldı. Mağdurları tehdit ettiği argüman edilen 7 kişi gözaltına alındı.

MİNİSBÜSÇÜLERİ yaralama ETTİLER

Süreç Esenler’de hatali örgütü tarafından minibüs sürücülerinden zorlukla kazanç alınmasının tespit edilmesiyle başladı. Bağlı bulunduğu derneğe yaşananları laf eden minibüs şoförünün yaralama edilmesi üstüne harekete geçen zabita ekipleri araştırmalarda, çetenin 24 değişik eylemini tespit ederken, mağdur edilen 26 isme ulaştı. Çalışmalarda, şebekenin çek- senet tahsilatı yaptığı ve Bir hayli yaralama, yağma, yaralama benzeri eylemlere karıştığı anlaşıldı. Çetenin gerçekleştirdiği eylemler arasında, tek müteahhit ile beton firması sahibinin arasındaki alacak verecek konusuna karıştıkları da argüman edildi.

İŞ ADAMINI KAÇIRDILAR

Ortaklarından mahkeme kararı ile tek milyon Lira alacak dogruluk galip gelen V.A. adli iş adamının, şebeke üyelerince kaçırıldığı argüman edilen olay İzmir’de gerçekleşti. İddiaya göre, inşaat firması sahibi V.A., ortaklarından ayrılarak, alacakları amaciyla mahkemeye dava açtı. Yaşanan mahkeme sürecinde V.A. tek milyon Lira alacak dogruluk kazandı. Alacaklarını tahsil edemeyen V.A., isteklerinden vazgeçmesi amaciyla tehditler almaya başladı. Şebeke üyelerince tehdit edilen iş adamının, zorlukla alıkonulduğu argüman edildi. O olaya ait olduğu anlatilan görüntülerde, iş adamının üç kişi tarafından zorlukla merdivenlerden indirildiği görülüyor.

‘DÜKKANI BEDELSİZ VERECEKSİN’

Şebekenin Ankara’da gerçekleştirdiği tek olayda ise tek işyeri sahibinden dükkanını fiyatsız devretmesi amaciyla tehdit ve yaralama ettiği öne sürüldü. Olaya ait görüntüler de zabita ekiplerince elde edildi.
İddiaya göre, L.K., 2016 seneninde 500 bin liraya tek dükkan satın aldı. tek vakit ardindan dükkanın Daha önceki sahibi A.K.’nın cezaevindeki kayınbiraderi M.N. tahliye oldu. Eniştesinin sattığı dükkana giden M.N. iddiaya göre, L.K.’ı tehdit ederek “Bu mekanı parasız bana vereceksin” dedi.  Bu talebi onay etmeyen L.K.’nın karşısına bu seferde polisin baskın düzen ettiği şebeke azaları çıktı.  L.K.’yı yaralama ederek, eşi ve çocuklarıyla tehdit ettiği öne sürülen şebeke iş yeri sahibine zorlukla ön satış protokolü imzalattı.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir