Ned Haber / Güncel / Son hava durumu tahmini: Bolu Dağı’nda kar başladı! Meteoroloji’den yarın için İstanbul’a uyarı..işte detaylar

Son hava durumu tahmini: Bolu Dağı’nda kar başladı! Meteoroloji’den yarın için İstanbul’a uyarı..işte detaylar

İstanbul ve Ankara’yı birbirine bağlayan Bolu Dağı D-100 yolu geçişinde akşam saatlerinde kar yağışı başladı.

Karayolları ekipleri, güzergahlarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Ekiplerin yaptığı kar küreme ve tuzlama çalışmasıyla ulaşımda aksama olmadı.

Bölgede kar yağışının gece saatlerinde de sürmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre, Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Çanakkale, İzmir ile Aydın’ın kıyı kesimleri dışında var olan bütün bölgelerimizin aralıklı yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların çoklukla yağmur ve sağanak, batı Karadeniz’in dahil kesimleri ile yarın Giderek İç Ege, batı Akdeniz’in dahil kesimleri İç Anadolu, Karadeniz’in dahil kesimleri ile doğu Anadolu’nun şimal ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların yarın öğle saatlerinden bu yana Antalya’nın doğusu, Konya, Tunceli, Bingöl, Muş, Elazığ, Erzurum’un güneyi, Kars, Ağrı, Van’ın şimal ve cenup ilçeleri, Hakkari, Bitlis, Şırnak, Adıyaman, Diyarbakır’ın kuzeyi, Batman ve Siirt etraflarında kuvvetli olacağı olasılık ediliyor.

Karadeniz’in dahil ve çok kesimleri ile doğu Anadolu’da çok kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ rizikosu bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İSTANBUL’DA METRO SEFERLERİNE KAR DÜZENLEMESİ

Metro İstanbul’un yasamsal medya hesabından yapılan ilanda “İstanbul’da beklenen kar yağışı hasebiyle 9 Mart Çarşamba bugünü M1, M2, M3, M4, M5, M6, M7, M9 metro, F1 füniküler ve T1, T4, T5 tramvay hatlarımızda seferlerimiz 02.00’ye civarindan uzatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

MARMARA
Çok bulutlu, bölgenin doğu kesimleri ile yarın öğle saatlerinden ardindan Trakya’nın aralıklı yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların çoklukla yağmur, yarın öğle saatlerinden ardindan hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

EDİRNE -1°C, 6°C
Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden ardindan hafif karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

İSTANBUL 2°C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yarın öğle saatlerinden ardindan hafif olmak üzere karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

KIRKLARELİ -2°C, 5°C
Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden ardindan hafif karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

KOCAELİ 3°C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yarın öğle saatlerinden ardindan karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, dahil kesimleri ile Giderek Muğla çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde çoklukla yağmur, yarın öğle saatlerinden ardindan hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR -1°C, 3°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, gece saatleri ile yarın öğle saatlerinden ardindan hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ 5°C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yarın öğle saatlerinden ardindan hafif olmak üzere karla karışık yağmurlu

İZMİR 5°C, 10°C
Çok bulutlu

MANİSA 4°C, 8°C
Çok bulutlu

AKDENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yarın batı Akdeniz’in dahil kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden ardindan Antalya’nın dahil kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 10°C, 16°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA 11°C, 14°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, yarın dahil kesimlerinin çok kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden ardindan doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli mümkün bekleniyor.

HATAY 8°C, 15°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA 4°C, 7°C
Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu, yarın Giderek karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

İÇ ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların çoklukla yağmur, yarın öğle saatlerinden bu yana yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden ardindan Konya etraflarında mahalli olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 2°C, 5°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatleri ile yarın öğle saatlerinden ardindan yüksekleri hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR -1°C, 3°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatleri ile yarın öğle saatlerinden ardindan yüksekleri hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KAYSERİ 2°C, 5°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden bu yana yağmurlu, yarın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KIRŞEHİR 2°C, 6°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden bu yana yağmurlu, yarın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı yağmurlu, dahil kesimleri ile yarın öğle saatlerinden ardindan bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor.

BOLU -2°C, 1°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 2°C, 4°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yarın karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

KASTAMONU -2°C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 3°C, 5°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yarın karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğu Karadeniz kıyılarının, gece saatlerinden bu yana bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, dahil kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. doğu Karadeniz’in dahil kesimlerinin çok kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 5°C, 7°C
Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın aralıklı yağmurlu

SAMSUN 4°C, 5°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden bu yana aralıklı yağmurlu

TOKAT 2°C, 4°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden bu yana karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

TRABZON 6°C, 7°C
Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların, Malatya ve Elazığ etraflarında yağmur, başka yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın Tunceli, Bingöl, Muş, Elazığ, Erzurum’un güneyi, Kars, Ağrı, Van’ın şimal ve cenup ilçeleri, Hakkari, Bitlis, Şırnak etraflarında mahalli olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın güneydoğu kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin çok kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -4°C, 2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların yarın cenup etraflarında mahalli olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KARS -3°C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların yarın yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

MALATYA 4°C, 9°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden bu yana aralıklı yağmurlu

VAN -1°C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların yarın şimal ve cenup ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, gece saatlerinden bu yana bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların yarın Batman, Siirt ve Adıyaman çevreleri ile Diyarbakır’ın şimal kesimlerinde mahalli olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 5°C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinde şimal kesimlerinde mahalli olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP 5°C, 10°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden bu yana aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT 4°C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinde mahalli olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 8°C, 12°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden bu yana aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.