Ned Haber / Güncel / Son dakika… Bakan Koca’dan okulların açılış tarihiyle ilgili açıklama..işte detaylar

Son dakika… Bakan Koca’dan okulların açılış tarihiyle ilgili açıklama..işte detaylar

Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılış tarihiyle ilgili şu ifadeleri kullandı;

*Okulların açılma takvimini Milli Eğitim Bakanımız 31 Ağustos olarak açıkladı. Bu takvimde eğitim başlamış olacak. Ama bu eğitim uzaktan mı, hibrit mi veya karma eğitim tarzında mı olacağıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte Bilim Kurulu’muzun yetkilileri çalışıyorlar.

“FARKLI YAKLAŞIMLAR DA DEVREYE GİREBİLİR”

*İller bazında salgınla ilgili farklılık söz konusu ise o illere özel farklı yaklaşımlar da devreye girebilir. Burada önemli olan eğitimin 31 Ağustos’ta başlayacak olması.

*Ama bu eğitimin uzaktan mı, bölgesel olarak farklı şekilde mi olacağı önümüzdeki bir iki hafta içerisinde netlik kazanacak.

*Okullarda alınabilecek tedbirler de netleştiriliyor. Örneğin, bir sınıfta bir öğrencinin pozitif olduğunu düşünün. Pozitif olan vaka tespitinde o okulda ne gibi tedbir alınmalı?

*Temas ettiği çocuklarla ilgili neler yapılmalı? Karantina veya izolasyon kimlere uygulanmalı? Kimlere test yapılmalı? Önceden ateş dahil olmak üzere birtakım tedbirler alınmalı mı?, hangi safhada alınmalı? Bunlar da detaylandırılıyor.

İLGİLİ HABERSon dakika! MEB böyle duyurdu: 'Açık öğretim okullarındaki 18 yaş ve üzeri öğrencilerimize müjde!'Son dakika! MEB böyle duyurdu: 'Açık öğretim okullarındaki 18 yaş ve üzeri öğrencilerimize müjde!' İLGİLİ HABERSon dakika... Hükümetten kaynaklar konuştu: Okulların açılması için tek şart varSon dakika… Hükümetten kaynaklar konuştu: Okulların açılması için tek şart var

Bilim hibrit Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık Sağlık Bakanı son dakika söz
Son güncelleme: 18:51 29.07.2020

Kaynak :sozcu

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.