Ned Haber / Güncel / Sedef Kabaş’tan cezaevi çıkışı ilk açıklama..işte detaylar

Sedef Kabaş’tan cezaevi çıkışı ilk açıklama..işte detaylar

Tutuklu bulunduğu 49 günün derhal peşinden tahliye var olan medya mensubu Sedef Kabaş, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nden çıkar çıkmaz açıklamalarda bulundu.

Kendisine verilen destek amaciyla teşekkür eden Kabaş şunları söyledi:

* bendeniz bu desteği çok önemsiyorum çünkü vakit dayanışma bugünü arkadaşlar. Dolayısıyla bu süreçte beni yalnız bırakmayan, amasız fakatsız destek olan, arkamda duran, bana sahip çıkan ve onca baskıya ve sindirmeye karşın müthiş tek dayanışma sergileyen, biz buradayız diyen herkese hemide şahsım hemide ülkem yerine çok teşekkür ediyorum. Zira sizlerin varlığı bana tek sefer dahada gösterdi ki, siz bu toplumun sarsılmaz vicdanısınız.

“KADINLAR BANA SAHİP ÇIKTI”

* Bu toplumun Katiyen söndüremedikleri umut ışığısınız. aynı zamanda inanıyorum ki hiçbir şartta bileklerini bükemeyecekleri dayanışma gücünü temsil ediyorsunuz. o nedenle size ve milyonlara çok teşekkür ediyorum. O desteği bendeniz öğrenebildiğim kadarıyla hissettirdiniz bana. Mesajlarınızla, mektuplarınızla…

* Ama inanın eş tek desteği bana bu kapının arkasında Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde yatan, artık kız kardeşlerim dediğim kadınlar da bana hissettirdi.

* İnanın en sağ tandanslıdan, en sol tandanslıya civarindan kadınlar inanılmaz derecede bana sahip çıktı. Biz haklıyız. o nedenle şu iletisi saglamak istiyorum: haklıysanız korkmayacaksınız. Haksızlık varsa da susmayacaksınız.

“İKTİDAR VAR GÜCÜYLE BİR anne adayi GAZETECİNİN ÜZERİNE ÇULLANDI”

Bize tek genelge yayınlasınlar. Hangi atasözlerini kullanacağız, hangilerini kullanmayacağız. Ona göre konuşalım, ona göre misal verelim” diyen Kabaş şöyle ayni ritimde devam etti:

* Başka bir deyişle bunun hududunu kim neye göre çiziyor? Dolayısıyla demokrasinin işlediği, yargının bağımsız olduğu haklar devletlerinde bu örnekler yaşanmaz. İnsanlara bunlar yaşatılmaz.

* Ama ne oldu? var iktidar devletin bütün imkanlarını kullanarak var gücüyle tek kadın gazetecinin Sanki üstüne çullandı.

* Önce bu yayın Tele 1’de oldu. O yayın esnasında da, sonrasında da tek bir kişi, ne Uğur Dündar, ki 50 senelik gazeteci, ne oradaki konuklar, dahada ehemmiyetlisi o yayını izleyen, hiçbir izleyici, takipçi perişan laf olduğu istikametinde tek şikayette, eleştiride bulunmadı.

* Olaydan 6 vakit ardindan hatırlayacağınız benzeri Sezen Aksu’ya baz alinarak karalama kampanyasının sürdüğü sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan namaz sonrası mikrofonu aldı ve tarihe geçmiş o sözleri söyledi.

* ‘Hz. Adem efendimize laf söyletmeyiz, gerekirse laf söyleyenlerin dilini de koparmasını biliriz’ şeklinde tek İzah yaptı. Aynı günün akşam saatlerinde Takvim’de beni açık amaç alan ve hakaretse hakaretin alasını yapan, savcıları göreve çağrı eden tek manşet atıldı. ‘Hoşt…Sedef Kabaş Cumhurbaşkanına perişan laf etti’ diye. tek manada evvel Mermi atılmıştı.

* derhal peşinden troller aleyhimde binlerce hakaret, amaç göstermeyi, linç kampanyalarını örgütlediler. O vakit sabaha karşı 6 polisle gözaltına alındım.

* Programdan tek hafta ardindan tweet attım, onu da perişan laf diye mahkemeye verdiler. Bu anonim tek söz. Benim uydurduğum tek laf değil, tek atasözü. Yalnızca atasözünü paylaştığım tweetten dahi mapus yatmamı istek etti şikayetçi olanlar.”

“YARIN ÖBÜR GÜN BİRİ KAÇACAKSA O SEDEF KABAŞ OLMAYACAK”

* zabita dahi ifademi almamışken, ki zabita arkadaşlar tanıyorlar beni. öylesine çok ifadeye giden ve tek sefer dahi gitmezlik yapmamış tek kadın olarak, polisler dahi ani çok saate bitmesi lazım dediler.

* Dönemin hak Bakanı Abdülhamit Gül, ‘Yargı dogruluk ettiği cezayı verecektir’ dedi. Bu açıklamasıyla tarihe geçecek Abdülhamit Gül’ün izahı ve AKP’nin bakanları beni koro seklinde suçlu duyuru ettiler. Bunu milyonlara yaptılar.

* Bugünün Türkiye’sinde ak parti bu kişiyi evvel işaret ediyor, bu suçlu diye. Medya yayıyor suçlu diye. ardindan tutuklanıyorsun, ondan ardindan diyorlar ki ‘delil karartma ve kaçma şüphesi’. Kim kaçacakmış?

* Bunu yazın lütfen, yarın diğer vakit biri kaçacaksa o Sedef Kabaş olmayacak. bendeniz bugüne civarindan yüzlerce kez, hatali duyurularından dolayı defaatle sefer polise gittim ifade verdim.

 

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.