Ned Haber / Güncel / Sağanak yağış üç ilde hayatı felç etti..işte detaylar

Sağanak yağış üç ilde hayatı felç etti..işte detaylar

Kırşehir’de öğle saatlerinde başlayan sağanak yağmur ve dolu, kent genelinde tesirli oldu. ani bastıran yağış sonrası su baskın baskınları alana geldi.

BÜYÜK HASAR alana GELDİ

Köylerde yaşanan su baskın baskınlarında tarlalardaki ekinler hatri sayilir büyüklükte hasar görürken, rençperlerin malzemeleri de taşan sularla birlikte sürüklendi.

Yenice mahallesi Atatürk Bulvarı’nda tek binanın bahçesine düşen Yıldırım sonucunda  bahçe duvarı yıkıldı.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çadırlı Hacıbayram Köyü’nde de sağanak yağmur hasebiyle üç küçükbaş hayvan öldü. AFAD ekipleri bölgelere ulaşarak hasar tespit çalışmalarına başladı.

EDİRNE’DE DE ETKİLİ OLDU

Şiddetli yağmur Edirne kent merkezinde de sürücü ve yayalara Yorucu anlar yaşattı. Akşam saatlerinde başlayan yağış, tesirini gittikçe arttırdı.

Kısa müddette sağanak yağışa dönen yağmur yollarda su birikintileri oluşturdu.

10 DAKİKA SÜRDÜ, CADDELER GÖLE DÖNDÜ

Araç araç kullanicilarini ilerlemekte zorluk çekerken, yayalar ise bulabildikleri saçak altlarına sığındı.

Yaklaşık 10 dakika süre gelen sağanak sonrası şehrin tek çok caddesi göle döndü.

EV VE İŞYERLERİNİ SU BASTI

Şanlıurfa’da sağanak yağmur hayatı menfi etkiledi. Kentte, akşam saatlerinde tesirli var olan yağmur yağışı yolları göle çevirdi.

Su birikintilerinin oluştuğu yollarda yurttaş ve sürücüler ilerlemekte güç anlar yaşadı. Bir takım ev ve işyerlerini su bastı. Yağmur yağışı tesirini sürdürüyor. (DHA)

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.