Ned Haber / Dünya / Rusya-Ukrayna savaşı… Putin’in donanmasında üst düzey ismin öldürüldüğü iddia edildi..işte detaylar

Rusya-Ukrayna savaşı… Putin’in donanmasında üst düzey ismin öldürüldüğü iddia edildi..işte detaylar

24 Şubat’tan beri Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ayni ritimde devam ederken, Kiev yönetiminden tertemiz tek İzah geldi. beynelmilel medya kuruluşlarının aktardığı haberde, Kiev idaresi Rus donanmasının üst düzey isimlerinden Andrey Paliy’in öldürüldüğünü duyurdu.

Henüz bu izahı Rus görevliler ve bağımsız kuruluşlar doğrulamazken, Paliy’in Karadeniz Donanması’nın Kumandan Yardımcısı olarak görev aldığı ve Rus donanmasının en görevli isimlerinden biri olduğu kaydedildi.

İngiliz medyası, doğrulanması vaziyetinde bu vefat ile birlikte Putin’in üst düzey 6’ncı yetkilisinin hayatını yitirdiği belirtildi. Kiev dahada evvel üst düzey Rus yöneticilerin öldürüldüğünü açıklama ederken 51 yaşında olan Paliy’in ölümünün Rus donanmasına hatri sayilir büyüklükte tek vuruş vuracağı yorumlarının yapılmasına neden oldu. dahada evvel Ukrayna, Rus silahlı gücünden üst düzey isimlerin öldürüldüğünü açıklasa da donanmada eş tek vefat alana gelmemişti.

MARIUPOL’DE ÖLDÜĞÜ TAHMİN EDİLİYOR

Kiev’de dünyaya gelmesine karşın Ukrayna ordusunda görev almak adina Rus donanmasına katılan Paliy’in Mariupol’deki deniz saldırısı esnasında öldüğü olasılık ediliyor.

Ukrayna dahada önce, Korgeneral Andrey Mordvichev, Tümgeneral Oleg Mityaev, Tümgeneral Andrei Kolesnikov, Tümgeneral Vitali Gerasimov ve Tümgeneral Andrey Sukhovetsky’nin öldürüldüğünü açıklamıştı.

ABD'nin Türkiye'ye önerdiği S-400 önerisi gündem oldu: emelleri Putin'i kızdırmak İlginizi Çekebilir ABD’nin Türkiye’ye önerdiği S-400 önerisi gündem oldu: emelleri Putin’i kızdırmak

Kontrol Edin

İran’da kanlı doğum günü faciası: 4’ü çocuk 8 ölü..işte detaylar

 İran'ın başkenti Tahran'da bir kafede düzenlenen doğum günü kutlaması sırasında helyum gazının patlaması sonucu aralarında 4 çocuk ve 3'ü kadının bulunduğu toplam 8 kişi hayatını kaybetti.