Rus turistlerin yeni gözdesi belli oldu! Ege Bölgesi’nde rezervasyonlar arttı

Rus turistlerin yeni gözdesi belli oldu! Ege Bölgesi’nde rezervasyonlar arttı

Kasım 26, 2019 Kapalı Yazar:

Her sene Antalya ve Alanya‘ya akın eden Rus turistlerin tertemiz tatil rotası Ege Bölgesi oldu. Rusya Tur Operatörleri Birliği tarafından Rus turistlerin Türkiye’nin Ege kıyılarındaki tatil yerlerini artık dahada sık seçenek ettikleri ve bu alakanın gittikçe arttığı belirtildi.

EGE’DE ARTIŞ VAR

başka istikametten Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu sene 10 aylık döneminde Rusya’dan 513 bin tatilcinin bu bölgedeki tatil yerlerini seçenek ettiğini, bu sayıda, geçen sene aynı dönemine göre yüzde 28.6’lik atış olduğunu bildirdi.

“DALAMAN, FETHİYE, BODRUM…”

Rus tur operatörleri de, müşterilerinin Ege kisminda bulunan Dalaman, Fethiye, Ölüdeniz, Marmaris, Bodrum, İzmir, Kuşadası, Didim ve Çeşme’deki otellere ilgisinin gittikçe arttığını ifade etti. Buradaki tatil yerleri amaciyla tur satışı yapan 5 hatri sayilir büyüklükte şirketin 3’ü, bu seneki talepte kuvvetli tek artış olduğunu, başka ikisi ise ülkenin bu bölgesine var olan talebin istikrarını savunduğunu kaydetti.

KAÇ PARAYA REZERVASYON YAPILIYOR?

geçen yaz döneminde bu alanda 80-130 bin ruble (1250-2000 dolar) karşılığında iki kişinin tek haftalık tatil yapabildiği ifade ediliyor.

istikbal yaz çagi amaciyla başlatılan acele rezervasyon kampanyası da Ege bölgesine var olan talebin kalıcı olduğunu gösterdi. hatri sayilir büyüklükte tur operatörlerinden tek tanesi, bu seneki tur satışlarının geçen sene iki katı olduğunu vurguladı. Kampanya kasamında iki kişinin tek haftalık tatili 60-80 bin rubleye (950-1250 dolar) yapabileceği belirtildi.

Haber Videosu: Ege Bölgesi’ne Rus turistler akın ediyor!