Ned Haber / Spor / Red Bull Flick'te şampiyon takım Santralistanbul'da kupasını kaldırdı..işte detaylar

Red Bull Flick'te şampiyon takım Santralistanbul'da kupasını kaldırdı..işte detaylar

Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte ve en rekabetçi CS:GO turnuvalarından biri var olan Red Bull Flick heyecanı 2022 seneninde da bütün Türkiye’yi ve dünyayı sardı. Katılımcılarına Türkiye’den Kopenhag’a uzanan hususi tek deney yaşatmak amaciyla yola çıkan Red Bull Flick’te ülkemiz Finali’nin derhal peşinden ülkenin en iyi CS:GO takım’ı belli oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’ne kurulan hususi sahnede oynanan karşılaşmalar izleyicilere heyecan dolu anlar yaşattı. Red Bull ülkemiz Twitch hesabından canlı yayınlanan ve HyperX desteğiyle oynanan yarı final maçlarının derhal peşinden 2020 senesi şampiyon takımı REALENAYI2 ve 2021 senesi şampiyon takımı Asbron (eski isimiyle ALPARTAY) finalde karşı karşıya geldi.

Nefes kesen rövanş maçı

Red Bull Flick 2020’de kupayı kaldırmayı muvaffak olan ve 2021 seneninde finalde şampiyonluğu ALPARTAY takımına kaptıran REALENAYI2 bu sene tekrar finale yükselmeyi başardı. 2020 senesi şampiyonunun karşısına kuvvetli rakibi 2021 şampiyonu Asbron çıktı. Bu eşleşmeyle Red Bull Flick 2022 finali nefes kesen tek rövanş maçına dönüştü. İlk haritada birbirlerini deneyen şampiyonlar, bu haritanın derhal peşinden asıl taktiklerini göstermeye başladı. REALENAYI2 takımı 1-0 geriye düşse de adrenalin dozunun çok olduğu mücadelelerde rakibini 3-1 yenmeyi başarıp, 2. sefer Red Bull Flick Kupası’nın sahibi oldu. böylelikle Red Bull Flick Kopenhag Invitational’a katılma hakkı galip gelen ikili Türkiye’yi beynelmilel arenada temsil edecek.

“Bu turnuvaya hususi olarak hazırlandık”

İkinci sefer kupayı kaldıran Buğra “Vesselam” Özdemir, “Öncelikle rakibimizi kutlama ediyorum. Sahiden mükemmel mücadeleler çıkardılar. geçen sene kaybettiğimiz kupayı almak amaciyla bu turnuvaya hususi olarak hazırlandık. Şimdi Kopenhag’a gidip ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi. Furkan “Spunkie” güven ise “Hangi haritada iyi olduğumuzu biliyorduk ve harita seçimlerimizi bunun için göre yaptık. 1-0 geriye düşsek de en nihayetinde şampiyon olmayı başardık” diye konuştu.

Santralistanbul’da espor şöleni

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde Sanki tek espor şöleni yaşandı. Kültür, zanaat ve eğitim platformu var olan Santralistanbul’un tek bölümü Red Bull Flick ülkemiz Finali’nin canlı yayını amaciyla tasarim edildi. Turnuvaya hususi olarak kurulan sahnede gerçekleşen mücadeleler nihayetinde şampiyon takım kupasına kavuştu. 

  • 2v2 CS:GO

Kontrol Edin

Son dakika | Aleksandar Kolarov, futbolu bıraktığını açıkladı..işte detaylar

İtalya'da son olarak Inter forması giyen Aleksandar Kolarov, futbolculuk kariyerini noktaladığını ve futbolun içinde başka alanlarda görev almak adına çalışmalarına hemen başlayacağını açıkladı.