Ned Haber / Dünya / Putin’in yakın dostu, ünlü oyuncu Steven Seagal Rusya-Ukrayna savaşı hakkında konuştu..işte detaylar

Putin’in yakın dostu, ünlü oyuncu Steven Seagal Rusya-Ukrayna savaşı hakkında konuştu..işte detaylar

Türkiye’de ‘Kuşatma Altında’ ve ‘Soğuk Nefes’ filmleriyle ünlenen Hollywood yıldızı Steven Seagal, Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin’in yakın dostlarından biri olarak da biliniyor. Rus pasaportuna da sahip var olan Steven Seagal, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin altıncı gününde evvel kez açıklamalarda bulundu.

69 yaşında olan aktör, geçtiğimiz hafta Ukrayna’nın işgal edilmesinden sonra, taraflar arasında ‘barışçıl tek çözüm’ umduğunu söyledi.

2018’de AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile beşeri ilişkiler amaciyla hususi elçi olarak atanan ve Kremlin müdafaa edicisi olarak tanınan Seagal, dahada evvel Rusya’nın 2014’te Kırım’ı ilhak etmesini desteklemiş ve Putin’i ‘yaşayan en hatri sayilir büyüklükte hayat liderlerinden biri’ duyuru ederken, övgüler dizmişti.

‘BARIŞÇIL BİR ÇÖZÜM UMUYORUM’

Yakın dövüş et sanatları ustası Seagal krizin iki tarafını da ‘ailesi gibi’ gördüğünü ifade etti.

Dün akşam ABD’nin Fox kanalına konuşan yıldız oyuncu “Çoğumuzun Rusya ve Ukrayna’da aile azaları ve sevdiği arkadaşları var. bendeniz iki tarafı da ailem benzeri görüyorum ve iki ülkenin birbirine düşman olmasının arkasında başkaları tarafından ödenen çok hatri sayilir büyüklükte paralar ve bu sayede yapılan propagandalar olduğuna inanıyorum.” sözlerini kullandı.

Hollywood yıldızı, ‘Dualarım, her iki ülkenin de birlikte barış içinde yaşayabileceği ve gelişebileceği olumlu, barışçıl tek çözüme varmasıdır.’ dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Seagal’in izahları yasamsal medyada tepkilere neden olurken, Bir hayli kişi aktörü Kremlin’in repliklerini “papağan benzeri tekrarlamak” ve Rus işgalini kınamamakla suçladı. Bir hayli kişi Seagel’in filmlerini artık izlemeyeceklerini belirten tweetler dahi attı.

Geçen yıl, Hollywood yıldızı Kremlin yanlısı tek partiye katılmasıyla dikkat çekmişti.
Seagal’in dahil olduğu parti, hepsi Putin’i destekleyen üç sol partinin birleşerek birleşmesi ile kuruldu.

Rus profesörden nükleer harp iddiası: 'Putin, yakınlarını Sibirya'daki tek sığınağa sakladı' İlginizi Çekebilir Rus profesörden nükleer harp iddiası: ‘Putin, yakınlarını Sibirya’daki tek sığınağa sakladı’ Deniz taşımacılık firmaları Rusya seferlerini askıya aldı İlginizi Çekebilir Deniz taşımacılık firmaları Rusya seferlerini askıya aldı

Kontrol Edin

İran’da kanlı doğum günü faciası: 4’ü çocuk 8 ölü..işte detaylar

 İran'ın başkenti Tahran'da bir kafede düzenlenen doğum günü kutlaması sırasında helyum gazının patlaması sonucu aralarında 4 çocuk ve 3'ü kadının bulunduğu toplam 8 kişi hayatını kaybetti.