Ned Haber / Güncel / Özgür Özel’den “pasaportlu konut satışı” reklamlarına tepki..işte detaylar

Özgür Özel’den “pasaportlu konut satışı” reklamlarına tepki..işte detaylar

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaptığı yazılı izahta aylardır eleştirerek gündemde tuttuğu 250 bin dolar karşılığı ev alanlara Türk vatandaşlığı verilmesi uygulaması ve bu uygulama çerçevesindeki onur kırıcı reklamlardan birine kazanç cezası verildiğinin kamuoyuna yansıdığını anımsattı.

Özel, “Aylardır TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ genel Kurulu’nda ve medya toplantılarında bu uygulamanın yanlışlığını, bu reklamların onur kırıcı olduğunu anlatıyordum. ‘250 bin dolara ev alanlara Türk pasaportu hediye’, ‘Bu ev tek Türk pasaportuyla geliyor’ diye İngilizce, Arapça, Türkçe reklamlar, kampanyalar var. izahlarım üstüne başlatılan incelemenin derhal peşinden tek reklama 104 bin Lira karar verildiğini, iki reklam ile alakalı da analiz başlatıldığını öğrendik. Gecikmiş tek adım ama önemsiyoruz” dedi.

Özel açıklamasının devamında, şunları kaydetti:

“250 BİN DOLARA VATANDAŞLIK UYGULAMASI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”

“Ben üç reklamı misal yolladım ama yüzlerce bunun benzeri reklamlar var. İnternet üzerinde tek tarama yapılması ve bunların her biriyle alakalı işlem başlatılması gerekiyor. Bu konudaki bütün reklamların taranması, bu onur kırıcı reklamlara ait gecikmiş adımın dahada çok gecikmeden nihayete ermesini bekliyoruz.

Reklamlara karar verildi ama uygulama ayni ritimde devam ediyor. Reklamlara karar verilmesi ve kaldırılması, 250 bin dolara Türk pasaportu verilmesine baz alinarak uygulamanın da aslında yanlış olduğunu, vicdanları sızlattığını gösteriyor.

Reklamların kaldırılmasının derhal peşinden Türk pasaportunun bu civarindan ucuz, bu civarindan değersiz, Türk vatandaşlığına geçmenin bu civarindan basit olduğuna baz alinarak izlenim olusturan bütün uygulamaların derhal gözden geçirilmesini bekliyoruz. bu konuyla alakali başka ülkelerin mevzuatları da incelenmeli ve bu sıkıntılı uygulamalar revize edilmelidir.”

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.