Ned Haber / Güncel / Özgür Özel’den Bahçeli’ye yanıt..işte detaylar

Özgür Özel’den Bahçeli’ye yanıt..işte detaylar

CHP Grup Başkanvekili Özel, TBMM’de düzen ettiği medya toplantısında gündeme değin açıklamalarda bulundu. “Bütün hayat Ukrayna’ya yoğunlaşmışken, Türkiye’nin tek savrulma seklinde olduğu, peşi sıra gelen açıklamalardan, birbiriyle çelişen yaklaşımlardan anlaşılıyor” diyen Özel, “Her kafadan tek sesin çıktığı, İbrahim Kalın’ın, Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Ömer Çelik’in ayrı tellerden çaldığı tek dış politika yönetimiyle karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

“YAPILAN ŞEY GÜVENLİK ZİRVESİ DEĞİL, GÜVENLİK ZIRVASIDIR”

Özel, eleştirilerini şöyle sürdürdü:

* Yapılan şey güvenlik zirvesi değildir, güvenlik zırvasıdır. Güvenlik zirvesine bütün kurumlar katılır ki bütün müesseselerin katılması doğrudur. Dışişleri Bakanı, COVID diye güvenlik zirvesinde Dışişleri Bakanlığı’ndan tek kişi yoksa, oranın isimi zirve olmaz, zırvalamak olur.

* Dışişleri Bakanlığı’nın olmadığı Ukrayna-Rusya tartışmasını yapıyorsanız, Fahrettin Altun’u oraya oturtuyorsanız, Fahrettin Altun benzeyen bu sistemin ürettiği ve bu konuyla alakali liyakatsiz tipleri oraya dolduruyorsanız olmaz bu…

* bütün hayat tek yerde, bizimkiler başka tek işin peşinde. Geldiğimiz nokta Sahiden yönetilmeyen ve savrulan tek politikanın nasıl çuvallandığının görüldüğü tek yerdir.

“TEDBİRLERİN KALDIRILMASINI DOĞRU BULMUYORUZ”

COVID tedbirlerinin kaldırılmasına da değinen Özel şu ifadeleri kullandı:

* Sağlığına dikkat eden, sevdiklerinin sağlığını önemseyen, cemiyet sağlığını önemseyen vatandaşlarımızın, kapalı alanlarda maske ile alakalı çok dahada duyarlı olmasını ve maskelerini çıkarmamaları gerektiğini söylüyoruz.

* etkin olay sayısının çok fazla olduğu bu dönemde HES kodu uygulamasının kaldırılmasını doğru bulmuyoruz. PCR testi müspet çıkmış tek kişinin evinde olması gerekirken, toplu taşımaya binmesi, uçağa binmesi, otobüse binmesi, alışveriş merkezlerine gitmesi, lokantaya girmesini HES koduyla takip ediyorduk. Şimdi nasıl engel olabileceğiz?

* Cinsiyete göre, hastalıklara göre, aşılı-aşısıza göre, hangi aşılananların hastalığa ne sıklıkla yakalandıklarına göre üretilen antikor miktarının da takip edilebileceği rakamları şeffaflıkla verin. İl kent verin, iş gruplarına göre verin. Ama biz Yalnızca ve Yalnızca rakamları birilerinin bildiği, toplumdan gizlendiği süreçteyiz.

* tek sefer dahada halkın önünde soruyorum: Ey Fahrettin Koca; diyorsun ki aşısızlar ölüyor, biliyoruz ki aşısızlar ölüyor. neden aşısızlar ve aşıların rakamlarını ayrı ayrı vermiyorsun. Turkuaz tabloyu, yeşil tablo ve al tablo diye yayınla. Bu rakamları Niçin yayınlamıyorsunuz ve hangi aşı türüne göre ne oluyor?

“ENFLASYON İTTİFAKI”

Enflasyon rakamlarını değerlendiren Özel, şöyle konuştu:

* Şimdi muhteşem tek ittifak var, enflasyon ittifakı. Hangi iktidara destek verirse hiperenflasyonu yaşattıran hükümet Bahçeli. Var mı istisnası, bulun söylesinler. ak parti Daha önceki dönemdeki icraatlara ayni ritimde devam ede de enflasyonu kendisinin kendine tek yerlere getirmişti, bunlar destek verdiğinden beri enflasyon çıkışta.

* Daha önceki Başbakan Tansu Çiller, hiperenflasyonun kahramanı, tek de şimdi Tayyip Erdoğan; enflasyon ittifakını kurmuşlar. Hani deney ediyor ya: ‘Cumhur İttifakı, onlar da genişleyecek mi? Tansu Hanım parti kuracak mı?’ Kurar, size yakışır. Üçsünüz, dört olun. Tayyip Erdoğan’ı evvel hükümet Bahçeli ile temaslandı, şimdi Tansu Çiller ile temaslandı ve enflasyon canavarını hortlattılar.

* 30’dan aldıkları enflasyonu, yüzde 105’lere getirdiler. Bakın enflasyonun kitabını yazanlara söylüyoruz. Türkiye’den çok enflasyonu var olan memleket sayısı: 7. bendeniz söyleyeyim, Ömer Çelik tekrar bundan utanmasın: Surinam, Zimbabve, Küba, Suriye, Lübnan, Sudan, Venezuella. Bu 7 memleket dışında enflasyonu Türkiye’den çok memleket yok, her geçen vakit de sayıları azalıyor. Nebati’nin gözlerinin dahil kismina bakıyoruz, istikbal ay Yalnızca Surinam ve Zimbabve kalabilir. o nedenle her biri ne yaptığına dikkat edecek.

“BİR ÜÇLÜ FOTOĞRAFINIZ YOK”

Bir araya gelen 6 muhalefet partisinin amaç alınmasına cevap veren ve Cumhur İttifakı’na seslenen CHP’li Özel, “Anketlere baktığında şu anda seçmenin yüzde 60’ına yaklaşan tek ittifakın toplamından bahsediyoruz. ‘Altı benzemez, altı benzemez’ diyor. Üç birbirine çok benzeyensiniz siz ya, çok benziyorsunuz, her geçen vakit birbirinize belli tek süre dahada benziyorsunuz. tek fotoğrafınızı görelim. Niçin üçlü fotoğrafınız yok? Destici yırtıyor kendini ‘Beni de alın, beni de gösterin, bendeniz de oradayım, bendeniz de şuradayım’ diye. Siz de hadi tek resim çektirin de görelim. tek üçlü fotoğrafınız yok” dedi.

“KOŞA KOŞA BİR ARAYA GELECEKLER”

Özel, konuşmasını şu sözlerle tamamladı;

* Altı lider, birbirinden değişik altı siyasi parti, birbirlerine birer minik nazik adım attılar ama demokrasiye çok hatri sayilir büyüklükte tek adım attılar. Bu ülkeyi tek erkek rejiminden kurtaracak var olan sehpa ve uzlasma oradadır. O masanın metni o masadakilerle değil, o masadan çıkan parlamenter sistem umuduna gönül veren bütün ülkemiz ile mutabık tek metindir, bütün seçmenlere baz alinarak tek metindir. Sizin benzeri Erdoğan’a Anayasa yapmıyoruz, her doğana Anayasa yapıyoruz.

* Bizim derdimiz her doğandır, Bahçeli’nin derdi Erdoğan’dır. bu erken koşa koşa tek araya gelecekler bakalım. İktidarda tutunabilmek, bu milletin hiçbir yarasına merhem olmadan ama inadına gittikçe bu milletin aleyhine tek iktidarı sürdürmek amaciyla bakalım nasıl tek planın, nasıl tek mutabakatın ürününü tek sonraki günlerde karşımıza çıkaracaklar.

* Ne çıkarsa çıksın kazdıkları kuyuya düşecekler, bu iktidardan gidecekler. Milletimiz bilsin ki, sizin aşınızda, sofranızda ekmeğinize, çocuğunuzun harçlığına göz dikip, sizden alıp zengine verenler… Bunları sırtımızdan atacağız, yakamızdan düşüreceğiz. İllallah dedik küfürlerden, hakaretlerden; yoksulu, yurttaşı düşünmeyen, zengini düşünen icraatlarından.

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.