Ned Haber / Güncel / Oluşan dev dalgalar sahil bölgesini yıkıp geçti..işte detaylar

Oluşan dev dalgalar sahil bölgesini yıkıp geçti..işte detaylar

Kastamonu’da ani çok gündür tesirli var olan yoğun kar yağışının derhal peşinden saatteki hızı 60 kilometreyi aşan fırtına hasebiyle 5 metreyi bulan dev dalgalar, Cide ve Çatalzeytin ilçelerinde kıyı şeridinde hasara neden oldu. Cide’de sahili de aşan dev dalgalar, Cide-Bartın karayolunu kum ve çakıl ile doldurdu. Ayrı olarak Çatalzeytin kazasinda de dev dalgalar sahilde hasara yollar açtı. Sahilde istinat duvarını aşan dalgalar, deniz kenarındaki iki kafeyi Sanki dağıttı. Sahili aşan dev dalgalar, Sinop-Kastamonu karayolunu da kum ve çakıl ile doldurdu. Yola civarindan oluşan dalgalar hasebiyle ulaşım kontrollü tek şekilde sağlanıyor.

Öte istikametten Çatalzeytin’de Ginola Balıkçı Barınağı da denizde oluşan dev dalgalardan nasibini aldı. Boyu 6 metreyi bulan dev dalgalar hasebiyle istinat duvarını aşan dalgalar balıkçı barınağındaki teknelere civarindan ulaştı. Cide ve Çatalzeytin ilçelerinde kıyı kisminda bulunan işletmeciler korkulu anlar yaşadı. Fırtınanın ani çok vakit dahada ayni ritimde devam etmesi beklenen alanda belediye ekipleri kullanılamaz vaziyete gelen kafenin çevresi ile göçük oluşan yerlerde güvenlik tedbiri aldı. Karadeniz’de oluşan dalgaları görüntülemek istek eden Bir takım vatandaşlar da dalgalardan nasibini alarak su içinde kaldı.

“YOL BOZULDU, KAFELERE zarar VERDİ”

Çatalzeytin’de ikamet eden Ergun Usta, “Karadeniz’de yıldız poyraz estiği amaciyla deniz şu anda şahlandı. Denizde oluşan dev dalgalar sahilimizi dövmeye başladı. Allah bizi felaketlerden korusun. Dev dalgalar sahilden taşarak yola civarindan geldi. Yolu bozdu, sahildeki kafelere de zarar verdi. Dalgaların taşıdığı kum, taş benzeri malzemeler Sinop- Kastamonu yoluna taşındı. Çatalzeytin sahili ne yazık ki dalgaların hışmına uğruyor. Sinop-Kastamonu yolunda otomobiller ilerleyemiyor” dedi.

Ginolu Balıkçı Barınağı’nda da dev dalgalar hasebiyle hasar oluştuğunu söyleyen Usta, “Dev dalgalar denizdeki taşları da yerinden oynatarak istinat duvarını aşıyor. Barınaktaki teknelere de zara veriyor. Dalgaların taşıdığı kum ve çakıllar barınağın çıkışını doldurdu” diye konuştu. (İHA)

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.