Ned Haber / Eğitim / Öğretmenlerden dikkat çeken pankart..işte detaylar

Öğretmenlerden dikkat çeken pankart..işte detaylar

Denizli’de Eğitim İş’e bağlı öğretmenler zamları protesto etti. Gazi Bulvarı üzerindeki valilik binasının karşısında bulunan Konak İşhanına ‘Zam, kriz, yoksulluk, tükeniyoruz’ yazılı dev tek pankart açan öğretmenler yerine sendikanın Denizli şubesi başkanı Namık Kemal Aydoğan açıklamalarda bulundu.

image small

Art arda gelen zamların öğretmenleri yoksullaştırdığını belirten Aydoğan; “Eğitim emekçileri her geçen vakit yoksullaşıyor. Eğitim emekçilerinin alım gücü her geçen vakit düşüyor. yükselen enflasyon, çok döviz kurları, arka arda gelen zamlar hepimizi yoksullaştırmış durumda. Aracımızın deposuna yakıt alamaz vaziyete geldik. Doğalgaz faturalarını ödeyemez vaziyete geldik. akım faturaları Sanki yakıyor” ifadelerini kullandı.

“MESLEĞİMİZİN ONURU İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Kamuda çok sayida aylık alan bürokrat ve politikacilari anımsadan Aydoğan, şunları söyledi;

*Kendileri üç aylık beş aylık alan yetkililer emekçinin hakkına gelince ‘yok’ diyorlar. Biz bütçenin adaletli ve dengeli dağıtılmasını istiyoruz. Her geçen vakit tükeniyoruz.

*Bizlerin hemide ahenk gösteren ücret olarak alım gücünü ayni vakitte da itibarımızı tüketmeye çalışıyorlar. Öğretmenler bu vaziyete Suskun kalmayacak. Katiyen susmayacağız. Öğretmen yalvarmaz. Öğretmen boyun eğmez. Öğretmen ders verir.

*Bizler bu erken çocuklarımızın geleceği, mesleğimizin onuru amaciyla ugras ediyoruz. Kimseye boyun eğmeden ugras ediyoruz, kimsenin buyruğuna girmeden çok duruyoruz. Bizim söyleyecek sözümüz her vakit var. Yaşasın onurlu mücadelemiz.

Kontrol Edin

Okul kömürlüğünden Berlin Filarmoni’ye..işte detaylar

Dünyanın en iyi sanatçıları artık Cemal Reşit Rey’ deki, Ustalık Okulu’nda Türk öğrencilere gönüllü eğitim veriyor. İlkokulun kömürlüğünde müzik eğitimine başlayan MSÜ Güzel Sanatlar öğrencisi Ayça Gökdeniz, “İleride üyesi olma hayali kurduğum Berlin Filarmoni Orkestrası’ndan Sanatçı Knut Weber’le çalıştığımıza inanamıyorum” dedi.