Nef

  • Ağustos 31, 2018
  • 0
Türkiye ekonomisine destek emeliyle başlatılan ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ isimli tarihi kampanyaya Nef, dört proje ile destek olma kararı aldı.

Nef Çekmeköy, Nef Bahçelievler, Nef medya Ekspres ve Nef Reserve Kandilli projeleri ile tarihi kampanyaya destek vereceklerini açıklama eden Nef yönetim heyeti Başkanı Erden Timur, “Bu asama ülkemize, ekonomimize destek olma vakti. Kampanyadaki fırsatlar özellikle evvel konutu alacak kişiler amaciyla hatri sayilir büyüklükte avantajlar içeriyor. indirim, peşinat ve %0,98 benzeri avantajlı tek nema oranı ile 120 aya varan taksitlerle ev sahibi olmanın şimdi tam zamanı. Oldukça ahenk gösteren tediye koşulları ile oluşturulan kampanyada biz de ev almak isteyenlere destek olarak elimizi taşın altına koyuyoruz” dedi. Nef, kampanyaya sınırlı sayıda ev ile katılıyor.

500 bin liralık hanede 600 bin Lira kazanç

Nef yönetim heyeti Başkanı Erden Timur” vaziyeti hazırda Türkiye’de banka kredisiyle ev almak şu vakit oldukça maliyetli vaziyete gelmiş durumda. mesele 500 bin liralık tek ev amaciyla 400 bin Lira kredi çekilmesi gerekiyor. Şu vakit nema oranları %2,2 seviyesinde. 400.000 Lira kredi çekenler bankaya 10 senelik vadede ayda 9.500 Lira ödüyorlar. Evin toplaminda maliyeti de 100 bin peşinatı da dahil ettiğimizde tek milyon 240 bin liraya ulaşıyor.

Kampanya çerçevesinde ise 500 bin liralık evin satış bedeli evvela indirim ile 450 bin Lira oluyor. 45 bin Lira peşinat, 12. ve 24. ayda ise 67.5 bin TL’lik iki ara tediye alınıyor.  var olan 270 bin Lira amaciyla ise şirket içerisinde %0,98 nema oranı ile 10 senelik vadelendirme yapılıyor, aylık ödemeler 3850 TL’ye iniyor. Evin toplaminda bedeli böylelikle tek milyon 240 bin lliradan 640 bin liraya düşüyor.

Bankalardaki nema oranlarının çok olduğu tek dönemde bu tür ek fırsatların oluşturulması oldukça önemli. Tüketicinin de bunun için doğru eğildiğini görüyoruz. Nitekim geçen sene evvel 7 ayda banka kredisiz ev satış adedi 230 bin seviyesindeyken, bu sene evvel 7 ayda bu rakamın 280 bini aştığını görüyoruz. Bu ağırbaşlı artış, peşin alım veyahut bizim benzeri likiditesi çok şirketlerin kendisinin finansal kampanyaları sayesinde oluştu. Bu dev kampanya da bankasız satış seçeneğini dahada ahenk gösteren vaziyete getirmiş oldu.” dedi.

Telefon trafiği 5 kat arttı

Kampanya ile alakalı gelen yoğun talebi değerlendiren Nef Pazarlamadan sorumlu genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik, tarihi kampanyanın açıklanmasının derhal peşinden çağrı merkezlerinde telefon trafiğinin beş kat arttığına dikkat çekerek, “Keza aldığımız Buluşma sayısında da aynı oranda artış laf konusu. Kampanyanın evvel gününde 1000’in üzerinde istek formu aldık. Bildiğiniz üzere sektörümüz, maliyet artışını fiyatlara yansıtmamıştı, beklemede var olan vatandaşlar ücret artışları döneminden evvel oluşan hatri sayilir büyüklükte fırsatı değerlendirmeyi hedefliyor. bu yüzden Zati her biri şu vakit ‘konut almanın tam vakti’ fikrinde birleşiyor. Yaz başında hareketlenen kur hareketi ile yatırımlarının tek bölümünü dövize endeksleyen yurttaş da güzde tekrar konuta dönüş yapıyor.‘’ dedi.

Selçuk Çelik Ayrı olarak ‘’ Hafta sonu alakanın artmasını bekliyoruz. Sınırlı müddette ayni ritimde devam edecek kampanyanın özellikle üçüncü çeyrek satışlarına da ağırbaşlı tek ivme kazandıracağına; bu yılsonunda kırılacağını umduğumuz ev satış rekoruna ağırbaşlı tek katkıda bulunacağına inanıyoruz.‘’ ifadelerini kullandı.

Dövize karşı korumalı yatırım modeli

Nef, Ayrı olarak tarihi kampanya çerçevesinde yatırımcılara dövize karşı korumalı tek yatırım modeli sunuyor. Yatrımını dövizde değerlendiren yatırımcıların, gayrimenkul almak amaciyla dövizlerini bozmaları vaziyetinde TCMB kuru tek kenara not ediliyor. 12 ayin ardindan evvel ara ödemede kurun, not edilen kurdan çok olması vaziyetinde aradaki ayrım hesaplanarak evvel ara ödemeden düşülüyor. böylelikle yatırımcılar, hemide bu dönemde avantajlı koşullarla tek gayrimenkul sahibi olmuş ayni vakitte da dövizin artması vaziyetinde rastgele tek kayba uğramamış oluyor.

indirim, peşinat ve 120 aya varan %0.98 nema avantajıyla bankasız, kefilsiz ev satın alma olanağı sunan Nef projeleri İstanbul’un en hususi lokasyonlarında yer alıyor.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.