• Anasayfa
  • >
  • Magazin
  • >
  • Muhterem Nur ile Müslüm Filminin Yapımcısı Mustafa Uslu Canlı Yayında Birbirine Girdi

Muhterem Nur ile Müslüm Filminin Yapımcısı Mustafa Uslu Canlı Yayında Birbirine Girdi

  • Ocak 14, 2019
  • 0

Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur, Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağladı. ‘Müslüm’ filminde kullanılan gömlek ve yüzüğü açık arttırmaya çıkaran yapımcısı Mustafa sakin ile Engelsiz hayat Vakfı’na ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan dava açan Nur, çok konuşulacak açıklamalara imzasini attı.

“BENİM EŞİMİ KULLANIYORLAR”

Uslu’ya davayı filmden kazanç almadığı amaciyla açtığı argüman edilen Muhterem Nur, canlı yayında şu sözlerle sitem etti: “Para almadığım amaciyla açtığımı söyleyenler var. bendeniz hanesiz barksız değilim. 500 bin liralık Haneye ihtiyacım mı var. Oturduğum ev bana yetiyor, saray gibi. O haneleri kabre da götürmeyeceğim.

Benim eşimi kullanıyorlar, bendeniz bunların engellemesini istiyorum. Şehit ailelerine yapılacak yardımlarla alakalı hiçbir sıkıntı yok. Keşke dahada çok yapılsa, onlar bizim evlatlarımız. bendeniz hatıralarıma sahip çıkmak istiyorum. Benim kazanç ile ne benzeri tek ilgim olabilir, ihtiyacım yok paraya, eve… Nasıl düşünüyorlar bunu hayret ediyorum.

Mustafa sakin ve Muhterem Nur

“ATLETLERE BİLE MÜSLÜM’ÜN FOTOĞRAFLARI BASILMIŞ”

İnsanlar hatıralarına, anılarına sahip çıkmak istemez mi? bendeniz Yalnızca kendisinin hatıralarımın sahibiyim. Atletler dahi çıktı, Müslüm fotoğraflarıyla basılmış… Bunlar ayıp tek şey… Mustafa Uslu’dan bendeniz tek şey istemedim. Ona teşekkür ediyorum, çok iyi tek film yaptı. Bu benim amaciyla yetiyordu. bendeniz Yalnızca eşimin hatıralarına saygı duyulsun istiyorum.

“BANA ‘ANNECİM’ DERDİ ŞİMDİ ‘O KADINI SUSTURUN’ DİYORMUŞ”

Benim avukatım var haklarımı arayacak. Bundan ardindan avukatımın müsaadesi olmadan tek şey de yapmayacağım. bendeniz Mustafa Uslu’ya kızmıyorum. Mustafa Uslu’ya kırılıyorum. Bana diyebilir ‘annecim bu erken bunun benzeri tek şey var’ diye anlatabilirdi. Bana ‘annecim’ diyordu, şimdi ‘o kadını susturun’ diyormuş…

“BEN tek BİR KADINIM”

‘O kadın’ o vakit haklarını arar. iyi tek film yaptı sağ olsun ama bendeniz de tek Mustafa sakin olsam her biri beni haklı bulacak. Ama bendeniz yalnız tek kadınım. Beni bastırıyorlar, bendeniz Yalnızca eşimle alakalı hatıralarıma sahip çıkmak istiyorum. kazanç filan istemiyorum ben…”

“BENİM SÖZÜM BİRDİR KİMSEDEN ÇEKİNMEM”

Muhterem Nur’un izahlarının derhal peşinden 2.Sayfa programına bağlanan Mustafa sakin kendini şu sözlerle savundu: “Ben öle tek şey söylemedim. Benim özüm sözüm birdir kimseden çekinmeden söylerim. bu konuyla alakali konuşmak istemiyorum, bu konuları konuşmak ayıp geliyor.

“BU KONULARI KONUŞMAK BENİM İÇİN UTANÇTIR”

Müslüm Gürses’in arkasından bunları konuşmak beni derinden üzüyor, sevenleri de üzülüyordur. bendeniz Muhterem Hanım’ı ve avukatını aradım. Bunların Yalnızca filmlerde kullanıldığını söyledim. Demet Akalın oraya tek şeyler almaya gelmişti. Orada çiklet dahi satılsa alacaktı Demet. Zira oraya yardım yapmaya gelmişti. Ferman da aynı şekilde. Bu konuları konuşmak benim amaciyla utançtır.

“92 YAŞINDA BİRİLERİ DOLDURUŞA MI GETİRİYOR?”

Bu paranın gittiği yer belli sonuçta. Muhterem Hanım’a saygım sonsuz. 92 yaşında birileri dolduruşuna mı getiriyor bilmiyorum. Avukatını da aradım, Muhterem Hanım’a söylediklerimi ona da söyledim. Hiç kimse ‘Müslüm Gürses yüzüğü’ diye tek şey satmadı. Filmde kullanılan eşyalar satıldı. Olaylar nereye geldi.

“BEN ONA DESTEK OLUYORUM”

Muhterem Hanımefendiye benim ev almam veyahut almam benzeri tek yasal sorumluluğum yok. Bunların gazetelere düşmesi çok ayıp. bendeniz ona destek oluyorum, o bize emanet ama bu konuları konuşmak çok ayıp.

“BANKA DEKONTUNU MU GÖNDEREYİM?”

Muhterem Nur ne diyorsa doğrudur. 92 yaşında kendisi… ‘O öyle demedi’ deyip banka dekontu mu göndereyim. Ne diyorsa doğrudur. bendeniz herkesi Allaha havale ediyorum. Bu olaylardan dolayı çok üzgünüm. Dolandırıcılıkla suçlanıyoruz, çok ağır ithamlar. bendeniz ne hatali işledim biliyorum.

“ARAYIP BİLGİLENDİRMEME RAĞMEN MAHKEMEYE BAŞVURDULAR”

Çok çaba verdim, çok itina gösterdim. İnsanlar da belli tek süre bizlere itina göstersin. bendeniz Muhterem Nur’un ellerinden öpüyorum. Ama kendisine çok kırgınım, bendeniz onları arayıp bilgilendirmeme karşın gidip mahkemeye başvurdular. O vakıf ne yardımlar yapıyor bilseniz, onlara muavin olmak çok mühim tek olay. Müslüm Gürses yasamda olsa bütün servetini o vakıflara bağışlardı.

“TOPLAM 20 BİN Lira kazanç VERDİ”

Mustafa Uslu’nun izahlarının arından tek sefer dahada canlı yayına telefonla bağlanan Muhterem Nur şunları söyledi: “Başka tek sebepten dolayı bana tek defa 10 bin Lira yatırdı. dahada ardindan 5 bin Lira ardindan tekrar 5 bin Lira dahada yatırdı. bendeniz neden yatırdığını söylemiyorum. bendeniz ondan 10 bin TL’yi her ay değil tek seferlik aldım. Toplamda 20 bin Lira (10 5 5) verdi.

“HAKARET ETMEK İSTEMİYORUM KİMSE DE BENİ AŞAĞILAMASIN”

Kimse övüne övüne söylemesin kimse… Benim her ay 6 bin Lira gelirim var zaten. Emeklim var… Bir takım kanallara Müslüm’ün şarkısını alıyorlar oradan kazanç geliyor. Benim tek sıkıntım yok. bendeniz kimseye perişan laf etmek istemiyorum, kimse de beni aşağılamasın bendeniz herkesi Allah’a bırakıyorum. Allah bildiği benzeri yapsın herkesi…

Çok iyi tek film yaptı, bunu hep söylüyorum. Ama birazcık yetiskin davransın. Ekrana çıkıp ’92 yaşında’ filan deyip olayı başka yere çekmesin. bendeniz 79 yaşındayım. İleride ‘aklını kaybetti de bunun benzeri konuşuyor’ mu diyecek. bendeniz ona dolandırıcı demiyorum açılan dava o konuya giriyor.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir