Ned Haber / Güncel / Mitinge gelen vatandaşlar SÖZCÜ’ye konuştu: Önce AKP’ye oy verdim, artık oy yok..işte detaylar

Mitinge gelen vatandaşlar SÖZCÜ’ye konuştu: Önce AKP’ye oy verdim, artık oy yok..işte detaylar

Akşam 18.00’de başlayacak miting amaciyla vatandaşlar alana gelmeye başladı. Alanda hatri sayilir büyüklükte anne sahnenin dışında 8 ekran konulurken, vatandaşlar tek bölgeden 50’nin üzerinde arama noktasından geçerek alana girebiliyor. Bunun yanı sıra başka ilçelerden gelenler teknelerle de Maltepe miting alanına ulaşacak.

TÜRK BAYRAĞI, ATATÜRK VE KILIÇDAROĞLU POSTERLERİ BİR ARADA

Alanda, Canan Kaftancıoğlu’nun resiminin olduğu çok sayıda pankart bulunurken alanın iki tarafına Türk bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk, Kemal Kılıçdaroğlu posterleri ve cumhuriyet milletçe partisi bayrakları asıldı.

Çorlu şimendifer katliamında hayatını kaybedenlerin aileleri amaciyla miting alanına “Adalet İstiyoruz” pankartı koyuldu.

Mitingin başlamasına ani çok saat kalmasına karşın vatandaşlar alana girmeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da yasamsal medya hesabından tek resim paylaşarak, “Büyükşehir Belediye Başkanlarımız ile Florya Atatürk kent Ormanı’nda buluştuk, cumhuriyet milletçe partisi genel reis Yardımcımız Seyit Torun ile Maltepe’de 18.00’de başlayacak milletin Sesi Mitingi amaciyla yola çıkıyoruz. bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz” notunu düştü.

Miting alanındaki vatandaşlar miting amaciyla şunları söyledi:

75 YAŞINDAYIM BÖYLE mesele GÖRMEDİM

Bedri Şener (Emekli): İnsanların sıkıntısı, ülkenin gidişatı, nereye gittiğimizi bilmiyoruz. bunun için netlikle çözüm üretilmeli. Muhalefet bu erken burada miting yapıyor. Saatler öncesinden gelmişiz bekliyoruz. sema da güzel. hemide havayı değerlendirmek, açık havayı teneffüs etmek ayni vakitte da bu sorunlara muhalefetin nasıl çözüm üreteceğini, neler uygulamak istediklerini duymak istiyoruz. 75 yaşındayım bunun benzeri tek sıkıntı görmedim. Bu memleket çok sıkıntılar yaşadı ama böylesine, ipi elinden bırakmış artık. İp elinde değil. Almış başını gidiyor.

EN ÖNEMLİ mesele EKONOMİ

Selva Berber: En mühim mesele ekonomi. İkincisi adalet. İşsizlik, geçim, ayrım… Ülke paramparça olmuş durumda. Adaletin olmadığı tek ülkenin hayat şansı sıfırdır. Mitinge Hatay’dan katılıyoruz. Bir gün evvel saat altıda çıktık yola, on tek istikametten buradaydık. Adaleti müdafaa etmek amaciyla geldik. Canan Kaftancıoğlu Yalnızca tek tweet atmıştır, onun haricinde tek suçu yoktur. hatali işleyenler dışarıda, ülkeyi kötüye götürenler, cinayet işleyen dışarıda. tek tweet sebebinden cezali var olan insanlarımız var. Bu olmaz, olmaması lazım. Kendimizi güvende hissetmiyoruz.

Gülten Yakut (Ev hanımı): Ülkenin en mühim problemi hukuksuzluk. Öncelikli problemimiz. Ondan ardindan ekonomimiz çok perişan oldu şu anda. Zati kötüydü, dahada da perişan oldu. İnsanlarımız aç vaziyette artık. Biz yargıyı, hukuku çalışalım diye ugras verirken ekonominin de bu vaziyete gelmiş olması, ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ diyen vatandaşlarımızı dahi ayağa kaldırmaya başladı. mücadele vermeye ayni ritimde devam edip Türkiye’yi kimseye teslim etmeyeceğiz.

Meryem Pekteze: Gençlerimiz iyi olsun, hapishanede yurttaslar yatmasın. Onlar bizim canımız. Biz haram yemedik, yalan söylemez Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu da haram yemeyenlerden.

ÖNCE AKP’YE oy VERDİM bundan sonra oy YOK

Torun Karakaya: En mühim mesele mülteciler, Suriyeliler. Elimizden ekmeğimizi aldılar, yerimizi, vatanımızı aldılar. O şehitler bizden davacı olacak. Sayın Cumhurbaşkanı ‘Ben kurda kuzuyu teslim etmem’ diyor. Bizi teslim etti. İş yok, ekmek yok, ev yok. Hep mültecilere çalışılıyor. Önce AKP’ye verdim, 60 yaşında bayanım. AKP’ye oy verdim, aza oldum ama bunun benzeri görünce, mültecileri, Suriyelileri buraya doldurdu. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşur, Niçin Esad ile konuşmuyor? Yazık, yazık. O şehitler bizi perişan edecek. AKP’ye oy moy yok.

'Yüreği haktan yana atanları bekliyoruz' İlginizi Çekebilir ‘Yüreği haktan yana atanları bekliyoruz’

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.