• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Mircea Lucescu, Burak Yılmaz’ı Neden Milli Takıma Çağırmadığını Açıkladı

Mircea Lucescu, Burak Yılmaz’ı Neden Milli Takıma Çağırmadığını Açıkladı

  • Kasım 16, 2018
  • 0

A ulusal Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi 2’nci Grup’taki nihayet maçında yarın Konya’da İsveç’i konuk edecek. Konya Büyükşehir Belediye Stadyumunda oynanacak ugras saat 20: 00’de başlayacak. Yarın oynanacak ugras döneminden evvel A ulusal Futbol Takımı teknik patronu Mircea Lucescu ve oyunculardan harp Tosun medya toplantısında açıklamalarda bulundu.

Oynadıkları her mücadelenin çok mühim olduğuna dikkat çeken Mircea Lucescu, “Yeni tek ekip yarattığımız doğru. Oyuncularımızın tecrübelerini yükseltmeye çalışıyoruz. Zannediyorum Avrupa’nın en toy ulusal takımıyız. Bu geleceğin, bu ekibe ait olduğunu gösterir. doğal netice almamız lazım. neticeler performansınızı yukarıya çeker. Yarınki mücadelenin öneminin bilincindeyiz. Bir takım oyuncularımız uygun değildi. Elimizdeki kadro işin öneminin farkında” diye konuştu.

“BURAK’I ALMAK İSTEDİM ama nihayet OLAYLARDAN DOLAYI MÜMKÜN OLMADI”

Enes Ünal’ın adina Burak Yılmaz’ı kadroya dahil edeceğini ama nihayet olaylardan ardindan mümkün olmadığını belirten Lucescu, “Stockholm’deki benzeri seyirci desteği bekliyoruz. Bu toy ekibin seyircinin itmesine ihtiyacı var. tek senedir bu arkadaşlarla çalışıyoruz. Hepsi üst seviyelere geldi. Cengiz gibi, Okay benzeri isimler yukarıya çıktı. Bundan evvelki ulusal takımı tek yerlere getirdi. Şimdi gençlerle dahada ileriye getirmek istiyoruz. buyruğa Akbaba bizim amaciyla mühim tek oyuncuydu. Burada olmaması üzücü, oyunumuz içinde mühim tek yeri var. Mehmet Topal operasyon olduğu amaciyla maça hazır değil. Enes’in tek sağlık sıkıntısı var. Burak’ı almak istedim ama nihayet olaylardan dolayı mümkün olmadı. Umut’u almak istedim o da 34 yaşında. Ama çok iyi tek ekibim var. deney lazım. toy tek ekibim var ama memnunum. Oynadığımız bütün mücadelelerde oyunun hakimi bizdik. ferdi hatalardan goller yiyoruz. neticeye ihtiyacımız var. netice aldığımız vakit bu ekip çok dahada iyi olacaktır” diye konuştu.

“MERT GÜNOK’A KAPILARIMIZI KAPATMADIK”

Mert Günok’un performansının bunun benzeri ayni ritimde devam etmesi seklinde ulusal takıma çağrı edileceğini söyleyen deneyimli teknik adam, “Mert’i evvel başta almak istedim. ama 28-29 yaşında ulusal takım kariyerine başladı. doğal olarak ani çok hatali yaptığı amaciyla seçenek etmedik. Sinan Bolat Belçika’nın en iyi kalecilerinden birisi. Serkan Kırıntılı takımının banko oynayan kalecisi. 3’üncü kalecimiz ise Bursaspor’un kalesini koruyor. Mert’e kapılarımızı kapatmadık. Mert bunun benzeri ayni ritimde devam ederse onu da ulusal takıma alacağız doğal ki” şeklinde konuştu.

“SONUÇLARDAN ÇOK YENİ BİR EKİP YARATMA DÜŞÜNCEMİZ VARDI”

Rusya’da düzen eden hayat Kupası elemelerinde değişik tek takımla oynadıklarını belirten Lucescu, “Oynadığımız üç maç; Hırvatistan, İzlanda ve Ukrayna maçlarına bakarsanız onları değişik ekiplerle oynadık. dahada deneyimli oyuncular. O maçlardan ardindan tertemiz tek ekip denemesine girdik. Bu ekibi kurmaya ilkbahardan bu yana başladık. neticelerden çok tertemiz tek ekip yaratma düşüncemiz vardı. Bundan ardindan toy tek ekiple ayni ritimde devam edeceğiz. Asıl hedefimiz bu. Bu grupla tek yerlere gitmek. Önümüzdeki Avrupa Şampiyonası elemelerinde iyi tek netice elde etmek” ifadelerini kullandı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir