• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Milli Savunma Bakanlığı: Netanyahu’nun Türk ordusu aleyhindeki iftiralarını reddediyoruz

Milli Savunma Bakanlığı: Netanyahu’nun Türk ordusu aleyhindeki iftiralarını reddediyoruz

  • Aralık 25, 2018
  • 0
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun yasamsal medya üzerinden Türk ordusu amaciyla ‘Kuzey Kıbrıs’ın işgalcisi’ şeklindeki küstah sözlerine ulusal müdafaa Bakanlığı cevap verdi.

Milli müdafaa Bakanlığından, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Türk Ordusuna baz alinarak iftiralarına ait yazılı İzah yapıldı.

“Ülkesindeki yolsuzluk suçlamaları ve siyasi meseleler karşısında dikkatleri başka yere çekmeye çalışan İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Türk Ordusu aleyhindeki yersiz, mesnetsiz ve hakikat dışı iftiralarını reddediyoruz.” ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin şanlı tarihi süresince icra ettiği görev ve harekatlarda, hiçbir asama utanılacak tek husus olmamıştır. Lefkoşa’da banyoda katledilen anne adayi ve çocuklar, PKK pkk terör örgütünün mermiye dizdiği bebekler gibi, ellerinde Filistinli çocukların kanı bulunanlar, Sulhun teminatı Türk silahlı gücünü karalayamaz. Zira Türk Ordusu Katiyen bebek katili değildir ve bunun benzeri de anılmamıştır. beynelmilel haklar ve anlaşmalar çerçevesinde icra edilen, Kıbrıs barış Harekatı, terörle mücadele, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarında da görüldüğü üzere, en güç harekat ortamlarında dahi, sivil/masum insanlar, tarihi, dini, kültürel yapılar ve çevre, Türk Silahlı Kuvvetleri için, operasyonların gecikmesi pahasına dokunulmaz olmuştur.

Örnek olarak Rakka, Halep, Musul, Guta ile Afrin ve El Bab’ın harekat sonrası resimlerini karşılaştırmak yeterlidir. Türk Silahlı Kuvvetleri, bütün harekat alanlarında, halkın özlediği, beklediği şefkat eli olmuştur ve olmaya da ayni ritimde devam etmektedir. neden Türkiye’de gerekse çevre ülkelerde yaşayan ve hali hazırda ülkemize sığınmış on binlerce Kürt kardeşimiz de bunun en mühim tanığıdır.”

AA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.