Ned Haber / Spor / Metin Diyadin: “Sakatlıklar bizi bu maçta etkiledi”..işte detaylar

Metin Diyadin: “Sakatlıklar bizi bu maçta etkiledi”..işte detaylar

Spor Toto 1. Lig’in 20. hafta mücadelesinde Eyüpspor’a deplasmanda 1-0 yenik var olan Gençlerbirliği’nde teknik patron yazi Diyadin mücadelenin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında konuştu. Eyüpspor’un Süper Lig ’i hedef alan ekiplerden birisi olduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Diyadin, “İdeal kadromuzdan Aksel, LuaLua benzeri isimlerden yoksun geldik ve bu eksiklerin zafiyetini gördük. 2-3 oyuncu, dar kadro amaciyla önemli. özellikle ofansif olarak oyunu tutma ile alakalı önemli. ama iyi mücadeleyle nokta alabilirdik. İyi ugras ettik ama Eyüpspor, ofansif olarak oyuna atilim yaparak kaliteli ayakları yükseltti ve nitekim de golü buldu. tasima yasağımızın olması, sakat oyuncularımızın olması, bizi bu mücadelede etkiledi. Önümüzdeki süreçte de etkileyecek benzeri görünüyor. bunun için karşın altyapımızdan yetişen çocuklarla iyi ugras alana koyuyoruz. Ama yetmiyor bazen. özellikle üst sıraları hedef alan takımlara karşı skor üretmede zorlanabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Skor üretme ile alakalı sıkıntılarımız oldu”

Gençlerbirliği’nin Süper Lig’de grup düşmesinin derhal peşinden ahenk gösteren ücret manada ağırbaşlı tek sıkıntıya düştüğünü söyleyen yazi Diyadin, “Transfer yasağı vardı. Sezon başında bütçemize ahenk gösteren tek takım oluşturduk. amaç evvel 10 gibiydi. Kaybettiğimiz mücadelelerde da iyi oyunlar oynadık. Kadromuz çok dar ve buradan 3-4 oyuncu eksildiğinde ağırbaşlı eksiklik oluyor. doğal olarak Bir takım mücadelelerde 1-2 oyuncunun performansı düşünce hücum mananında zafiyete uğruyoruz. bu erken iyi ugras ettik. Skor üretme ile alakalı da ağırbaşlı sıkıntımız oldu” diyerek sözlerini tamamladı. 

İHA

Kontrol Edin

Son dakika | Aleksandar Kolarov, futbolu bıraktığını açıkladı..işte detaylar

İtalya'da son olarak Inter forması giyen Aleksandar Kolarov, futbolculuk kariyerini noktaladığını ve futbolun içinde başka alanlarda görev almak adına çalışmalarına hemen başlayacağını açıkladı.