Ned Haber / Güncel / Meteoroloji’den hava durumu açıklaması! 15 il için kar uyarısı..işte detaylar

Meteoroloji’den hava durumu açıklaması! 15 il için kar uyarısı..işte detaylar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 16-20 Şubat tarihlerini kapsayan hava durumu tahmin raporunu sosyal medyadan yayımladı.

Resim

Buna göre; çarşamba ve perşembe günü iç kesimlerde sisli havanın hâkim olması bekleniyor. Kıyı kesimlerinde ise güneşli hava görülecek.

CUMA VE CUMARTESİ DİKKAT!

Hava durumu cuma ve cumartesi günleri ise soğuyacak Meteoroloji’den yapılan uyarıya göre 15 ilde kar yağışı bekleniyor.

İşte kar beklenen iller: Kastamonu, Hakkâri Yozgat, Kırşehir, Bayburt, Niğde, Karabük, Aksaray, Nevşehir, Kayseri,  Karaman, Sivas, Erzincan, Gümüşhane ve Erzurum.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Akdeniz Bölgesi’nin yüksek kesimlerinde (Toros Dağları), İç Anadolu’nun güneyinde ve doğusunda (Konya, Karaman ve Niğde’nin Toros Dağları kesimi ile Kayseri ve Sivas’ın yüksek kesimleri), Karadeniz Bölgesi’nin iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yerlerde çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kaynak :sozcu

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.