Ned Haber / Güncel / Konya Panik Atak Psikolog Tedavisi

Konya Panik Atak Psikolog Tedavisi

Panik atak pek çok hastalığın yan etkisi olarak ortaya çıkabileceği gibi kendinden sebepli durumlarda da baş gösterebilmektedir. Aslında tam olarak neden olunduğu bilinemese de beyinsel fonksiyonlardaki kimyasal döngülerde bir anomali olduğu durumlarda daha yatkın ve ortaya çıkabilir olduğu düşünülmektedir. Panik atak tedavisi ile iyileştirebilmektedir. Genel hastalıklardan olan sara hastalığı, kalp rahatsızlıkları, kan şekeri düşmesi, beyinde oluşan tümör ve depresyon gibi durumlar panik atağın ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Panik atağın görülme oranı toplumda gün geçtikçe artmaktadır.

Genel olarak ailesinde ve ye akrabalarında genetik bir yatkınlık oluşturabilecek şekilde panik durumların geçmişi olanlarda daha yüksek ihtimalli olarak görülebilmektedir. Aynı zaman da depresyon teşhisi konulmuş kişilerde de görülme oranı daha yüksektir.

Panik atak psikolog tedavisine başvurmadan atlatılacak bir durum değildir. Özellikle kendisini nefes almada güçlük, terleme, baş dönmesi, çarpıntı, bayılacakmış hissi, yutkunmada sorun ve boğulacakmış hissiyatı, nefesi kesilmek, aldığı havanın yetmeyeceğini düşünme kaygısı, kendine yabancılaşma ve soyutlanma, göğüs sıkışması, göğüste ağrı, ölmekten korkmak, vücutta uyuşma ve sürekli bir halde tekrarlanan endişe olarak gösterebilmektedir belirtilerini.

Bu belirtilerden birini ve ya bir kaçını gösterdiğiniz durumlarda bir psikologa başvurarak tedavisine yardımcı olmak elzem bir durumdur. Zira tedavi edilmeyen panik atak durumu çok daha tehlikeli psikolojik sorunlara neden olabilmektedir.

Panik atak geçirdiğiniz sırada ilk anda bir yere oturmalı ve kendi kendinizi sakinleştirmeye çalışmalısınız. Bunun bir panik atak olduğu gerçeğini kendinize hatırlatmalı ve o an içerisinde ki hissettiklerinizin bir psikolojik durum olduğunun farkına varmaya çalışmalısınız. Derin nefesler alıp vermek yerine bir poşet içine nefes alıp vermek bir ölçüde sakinleşmenize yardımcı olacaktır. Zira karbon dioksit alımı bazı değerlerde sakinleşmenize yardım edebilmektedir.

Her hangi bir tartışmadan ve ya sinirinizi daha da arttıracak gergin bir konuşmadan uzak durmalısınız o anlarda. Kafein, alkol ve sigara kullanımını kesinlikle sınırlandırmalı aslında komple bırakmalısınız. Tüm bunlardan sonra da muhakkak şekilde unutmamanız gereken Panik atak psikolog yardımı olmadan geçen bir rahatsızlık değildir. Bu yüzden uzmanına danışmanız çok önemlidir.

Safa Sağlık Merkezi Konya’da en iyi imkanları danışanlarına sunduğu için, detaylara hemen https://safasaglik.com/hizmetlerimiz/panik-atak-tedavisi-17 linkinden ulaşabilirsiniz.

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.