Konya Depresyon Terapisti

Konya Depresyon Terapisti

Ekim 5, 2019 Kapalı Yazar: admin

Bireyselliğin artması ve eski tarihlere göre insanların daha farklı sorunlarla mücadele etmesi nedenleriyle psikolojik sorunlar artarak devam etmektedir. Herkesin hayata ve yaşadığı olaylara karşı bireysel bakış açısı özeldir ve herkesin kişisel tecrübeleri farklıdır. Ancak yüzyılın insanı giderek çok fazla sorunla tek başına mücadele etmekte yanında daima mükemmeli istemesiyle gelen doyumsuzluk dolu bir ruh haline bürünmektedir. Psikolojik sorunların altında da doyamama, yetinmeme, kabul edememe, güvenmeme ve mutlu olamama hissi vardır. Anksiyete, depresyon, takıntı ya da obsesif komplusif sorunlar ile birçok ruhsal sıkıntı geniş bir kitlede görülmektedir. Bu sorunların uzmanlarla birlikte çözülmesi ve kişinin de çabasıyla gerçekleşir. Konya Depresyon Terapisti ile sorunlarınızı çözerek, çözüme ulaştırmaktadır.

Konya İlişki Danışmanlığı

Terapistler konuşma tedavisi ile sıkıntılara profesyonel çözüm getirmeyi hedefler. Kişisel ya da evlilik kaynaklı sorunlarda önemli olan, bir terapistin olağanüstü biçimde iyileştireceği beklentisine girilmemesidir. Nedeni şu ki insanlar en başta kendi ruh ve bedenlerinden sorumludur. Ayrıca ciddi travmalar yaşasa bile herkes iyi olmak ister. Terapistler de bu süreçte destekleyici kişidir. Temel olan o kişinin iyileşmeyi istemesidir. Evlilikler içinse durum biraz daha değişik görülebilir. Bir topluluk oluşturma şeklinde gelişen evliliklerde bu birlikteliğin kurallarında, kişilerin isteklerinde çıkan sorunlar ilişkiyi soruna sürükleyebilir. İlişki danışmanlığı ya da çift danışmanlığı olarak da bilinen durum ile ilgili olarak da Konya Aile Danışmanı Mevla Karakaş ile gerekli terapileri alarak, sorunları çözmeye başlamış olacaksınız.

Konya Pedagog Mevla Karakaş

Terapi sürecini hızlandırmak için Mevla Karakaş ile görülebilir ve evliliğiniz için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Konuşarak tedavi yöntemini uygulayan terapi bilimi hakkında önemli bir konu ruhsal sorunlara karşı ön yargıları yıkma konusudur. Özellikle Türkiye gibi eğitim süreci sıkıntılı gelişmekte olan ülkelerde uzman terapistlerin yardımını almak aşağılayıcı bir tutumla beraber düşünülebilmektedir. Ancak asıl sorun bu bakış açısıdır.

Söz konusu yorumu yapan kişilerde yüksek olasılıkla aşağılık duygusunu bastırma eğilimi olabilir ya da kendini yüceltirken karşı tarafı küçültme çabası gibi de temellere dayanan düşünceler olabilir. Mutlu olmak için yardım almak her zaman bireye yarar sağlar. Çünkü bir sorun olduğunun farkındadır ve olumlu bir adım atabilmiştir. Sağlıklı bir ruh halinde olmak için Konya Aile Danışmanı ile görüşebilir ve uzman destek alabilirsiniz.