Kahvehanede Baba ve Oğlu Vuran Zanlı, “İstersen Seni de Vurayım” Diyerek Muhabire Tepki Gösterdi

Kahvehanede Baba ve Oğlu Vuran Zanlı, “İstersen Seni de Vurayım” Diyerek Muhabire Tepki Gösterdi

Aralık 17, 2018 0 Yazar:

Sakarya’nın Hendek kazasinda tek kahvehane önünde baba ve erkek çocuğuna silahla saldıran Hikmet Usta, saldırıdan ardindan ailesini alarak kaçmaya başladı. Sakarya’dan çıkış yapan katil zanlısı üç saatin nihayetinde Bursa polisi tarafından nefes kesen tek harekât ile gözaltına alındı. Bursa’daki işlemlerinin derhal peşinden sorgulanmak üzere Sakarya’ya gönderilen şüpheli, Sual yönelten muhabirlere, “İstersen aynısını sana da yaparım” diye reaksiyon gösterdi.

olay Sakarya’nın Hendek kazasi Beştepeler Caddesi’nde bulunan tek kahvehanenin önünde alana geldi. alinan bilgiye göre akşam saatlerinde içki aldığı argüman edilen Hikmet ehil adli kişi belinde bulundurduğu silahı çıkartarak havaya ateş açtı. Oradan geçen 43 yaşında olan Kadir S. ile 17 yaşında olan erkek çocuğu Burhan S’nin reaksiyon göstermesi üstüne saldırgan kişi elindeki silahı doğrultarak 5 el ateş açtı.

BABA, OĞLUNA SİPER OLDU

Katil zanlısı 17 yaşında olan Burhan S’ye silah doğrultunca baba Kadir S. erkek çocuğu amaciyla kendini siper etti. Olayı gören çevredeki vatandaşlar, zabita ve sağlık ekiplerine havadis verdi. olay yerinde çok sayıda zabita ve sağlık ekibi derhal sevk edildi. Ağır yaralanan baba ve erkek çocuk yapılan evvel müdahalenin derhal peşinden Hendek hükümet Hastanesine götürüldü. Hastanede yapılan bütün müdahalelere karşın baba Kadir S. hayatını kaybederken erkek çocuğu Burhan S’nin ise yasamsal tehlikesinin ayni ritimde devam ettiği öğrenildi.

Olayın derhal peşinden çevrede bulunan görgü tanıklarının ifadesini alan ve güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, katil zanlısını tespit ederek takip altına aldı. İşlediği cinayetin derhal peşinden Haneye gidip ailesini alan Hikmet ehil (51),plakalı tek arabaya binerek kaçtı.

YALOVA’DA KAÇTI, BURSA’DA YAKALANDI

Sakarya’dan kaçan zanlılar, Yalova polisine uzunca kovalamaca yaşattıktan ardindan Bursa’ya giriş yaptı. Sakarya ekipleri ile iletişime geçen Bursa polisi, Hikmet ehil ve aynı araçta bulunan 5 şahsı Bursa’nın girişinde nefes kesen tek harekât ile gözaltına aldı. Yakalanan şahıslar Sakarya polisine teslim edilmek üzere Görükle’de bulunan karakola getirildi.

“GEL SENİ DE VURAYIM”

Sakarya’ya derhal sevk edilmek amaciyla emniyetten çıkarılan Hikmet Usta, medya mensuplarının “Neden yaptın, neden vurdun” sorusuna, “İyi çekin, istersen aynısını sana da yaparım, içki aldım gel seni de vurayım” diye reaksiyon gösterdi.

Şüpheli kişi ve ailesi sorgulanmak üzere Sakarya’dan gelen zabita ekiplerince Sakarya’ya götürüldü.

Kaynak: DHA