Ned Haber / Güncel / Kaderine terk edilen göçmenleri Türk gemisi kurtardı..işte detaylar

Kaderine terk edilen göçmenleri Türk gemisi kurtardı..işte detaylar

Dün Akdeniz’in ortasında Afrika kıyılarından İtalya kıyılarına geçmeye çalışırken motoru bozulan teknedeki mahsur var olan ve sürüklenen 95 göçmen telefonla yardım kuruluşlarından destek istedi.

Uluslararası göçmen yardım kuruluşlarından Sea Watch’un eriştiği Malta ve Lampedusa kıyı güvenlik yetkilileri muhacirlere yardıma gitmeyi reddetti.

BÖLGEDEKİ TÜRK GEMİSİ YARDIMA GİTTİ

Göçmenler amaciyla harekete geçen Sea Watch helikopteri alanda seyretme seklinde bulunan Türk bayraklı kuru yük gemisi Aslıhan ile bağlantıya geçti. 100 metre uzunluğundaki Aslıhan gemisinin kaptanı verilen koordinatlar üzerinden Akdeniz’de sürüklenen göçmenleri bularak kurtardı ve gemiye çıkardı. muhacirlere yiyecek içecek yardımı yapıldı.

SEA WATCH GEMİSİNE TESLİM EDİLDİ

Ardından bölgeye gelen Sea Watch yardım kuruluşunun gemisine teslim edilen göçmenlerin sağlık vaziyetinin iyi olduğu belirtilirken yardım kuruluşu, Çakıroğlu Denizcilik Limited Şirketi’ne ait Aslıhan gemisi kaptanı ve personeline duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti, vaziyeti kendisine ait yasamsal medya hesaplarından duyurdu.

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.