Ned Haber / Spor / Jürgen Klopp'tan Chelsea yorumu: Olanlardan sorumlu değiller..işte detaylar

Jürgen Klopp'tan Chelsea yorumu: Olanlardan sorumlu değiller..işte detaylar

İngiltere Premier Lig devi Liverpool’un teknik patronu Jürgen Klopp, İngiltere Hükümeti tarafından Chelsea’nin sahibi Rus Milyarder Roman Abramovich’e tatbik edilen yaptırımlar ile alakalı konuştu.

Sky Sports’ta bulunan habere göre Chelsea’deki oyuncular ve çalışanlar amaciyla Vaziyetin iyi olmadığını belirten Klopp, onların olanlardan sorumlu olmadıklarını belirterek, “Thomas Tuchel ve bendeniz birbirimizi tanıyoruz ama hasbihal edecek civarindan yakın değiliz. elbette onun için, oyuncular ve Chelsea’deki bütün çalışanlar amaciyla tek şeyler hissediyorum çünkü bu açıkçası hoş tek durum değil. Olanlardan sorumlu değiller. Sahiden sorumlu var olan tek erkek var ve o da Vladimir Putin.” dedi.

“Doğru olduğunu düşünüyorum”

Chelsea’nin sahibi Rus Milyarder Roman Abramovich’e tatbik edilen yaptırımlar ile alakalı da konuşan Klopp, “Bütün bu tür şeylerde Roman Abramovich’in rolünü bilmiyorum. Belki de oldukça yakın olduğuklarını olasılık edebilirsiniz. Yüzde 100 dürüst olmak gerekirse, İngiliz hükümetinin yaptığının doğru olduğunu düşünüyorum. ama Chelsea’deki yurttaslar ve taraftarlar amaciyla durum hoş değil. Bunu anlıyorum. Ama benim düsünceme göre hükümetin yaptığı şeyler doğru.” sözlerini dile getirdi.

Mal varlıklarına yaptırım

İngiliz hükümeti, Chelsea Futbol Kulübü’nün sahibi var olan Roman Abramovich’in İngiltere’deki varlıklarını dondurma kararı aldı. hükümet aldığı bu kararın gerekçesi olarak ise Abramovich’in, Ukrayna’ya harp açan Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin ile bağlarının olmasını göstermişti.

Roman Abramovich, Rusya’nın Ukrayna’ya baz alinarak saldırısının derhal peşinden ise takımı satılığa çıkarmış ve satıştan ele geçirilecek bütün net gelirin Ukrayna’daki savaştan etkilenenler amaciyla tek vakfa aktarılacağını duyurmuştu.

İlgili Haberler
Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca’nın üzüntü günü!

Kontrol Edin

Euroleague finalinde Frutti Extra..işte detaylar

Sezonun başantrenörü seçilen Bursaspor Başantrenörü Dusan Alimpijevic ve Darko Peri, Euroleague finalini birlikte takip etti.