İZMİR’DE FOTOĞRAF ÇEKİLECEK YERLER NERELER?

İZMİR’DE FOTOĞRAF ÇEKİLECEK YERLER NERELER?

Kasım 14, 2019 Kapalı Yazar: Mustafa

 

İzmir’de fotoğraf çekilecek yerler yazımızla sizlerleyiz. Yazımızda sizlere İzmirde fotoğraf çekilecek yerler nerelerdir sorusunun cevabını sunmayı hedefliyoruz. İzmir birçok okurumuz tarafından ziyaret edilen bir şehir olduğu için içeriğimizin bazı yerlerini sizlerin tavsiyeleri üzerine oluşturduk.

İlk durağımız Balçova Teleferik. Teleferik fotoğrafları bazı okurlarımıza klasik gelebilir ancak İzmir’in o enfes manzarası (özellikle de gün batımı) birçok kişinin fikrini değiştirecektir. Ayrıca sadece İzmir’de fotoğraf çekilecek yerler listelerinde değil, aynı zamanda gezilecek ve güzel vakit geçirebilecek bir mesire alanına da ulaşabiliyorsunuz.

Sıradaki durağımız Belkahve. Burayı anlatmadan önce Belhahve’nin önemi ve değerini bilmeyenler için kısa bir bilgi vermekte fayda var. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Kurtuluş Savaşı sonlarına doğru İzmir’i izlediği bölge diyebiliriz. İzmirde fotoğraf çekilecek yerler arasına girmesinin sebebi ise buranın anıtlaştırılması. Güzel bir ortama sahip olan Belkahve aynı zamanda da güzel bir manzaraya sahip. Fotoğraf çekmek ve çekilmek için birebir.

Şimdi ise sırada Sultanlar Vadisi var. Doğa ile iç içe olan ve işletmeleri bulunan bir ortam ile iç içe bir yer Sultanlar Vadisi. Birçok insanın burada profesyonel/amatör çekim yaptığına şahit olacaksınız zaten gittiğinizde. Oradaki insanları izleyerek çekilmeyi/çekmeyi düşündüğünüz fotoğraflar hakkında bir önizlenimde bulunabilirsiniz.

İzmir’e gelmişken sadece fotoğraf çekilecek yerlere değil, huzur bulacağınız ve mutlaka görmeniz gereken yerlere de gidin. Size İzmir gezilecek yerler yazısı çok yardımcı olacaktır.