İş adamlarının korkulu rüyası olan çete çökertildi

  • Eylül 7, 2018
  • 0
İstanbul merkezli dört şehirde hatali örgütüne baz alinarak düzen eden eş zamanlı operasyonlarda 15 kuşkulu gözaltına alınırken, çok sayıda silah ve kredi kartı ele geçirildi. Kamuoyunda ‘Sarallar’ denilen hatali örgütünün asagi grubu var olan çetenin iş adamlarından haraç aldığı öne sürülürken, harekât kapsamında lüks araca ve tek yata el konuldu.

İstanbul örgütlü Suçlarla ugras ekipleri geçtiğimiz sene ismi öğrenilemeyen iş adamı, tek çetenin tehdit ve şantajla kendisinden haraç istediğini ve kumar borcu bahanesiyle malına mülküne el koymaya çalıştığı bilgisi üstüne çalışma başlattı. Çalışma kapsamında azaları için çete takibe alındı. yürütülen takipler neticesi çetenin kış aylarında İstanbul Beylikdüzü ve Şişli’de, yaz aylarında ise Muğla ve Bodrum ortada olmak üzere cenup sahillerinde kumarhane kurduğu belirlendi.

image2

BORÇLANDIRIP ÇÖKTÜLER

Çetenin kurduğu kumarhanelerde turizmci, sanayici benzeri Bir hayli işadamını kumar tuzağına düşürerek borçlandırıp derhal peşinden esya varlıklarına el koymaya çalıştığı belirlendi.

image1-2

GASP PARALARIYLA TUR DÜZENLEDİLER

Çalışmalarını derinleştiren ekipler, bu metotla ele geçirdiği paralarla, Bodrum’da lüks tek restoran açıp, yat ve lüks otomobiller satın alıp Ege ve Akdeniz‘de turlar düzen ettiği tespit edildi. Yapılan takiplerin derhal peşinden zabita çeteye baz alinarak Bir gün evvel erken saatlerinde İstanbul, Muğla, Çorum ve Trabzon’da eş zamanlı harekât düzenledi. harekât 15 kuşkulu gözaltına alınırken, yapılan aramalarda dört tabanca, çok sayıda Mermi ve 128 adet kredi kartıyla hesap cüzdanı ele geçirildi. Öte istikametten zabita ekipleri, çete liderlerinden Mehmet Aziz S.’ye ait lüks tek aracın saklı bölmesinden de kalaşnikof marka silah ele geçirdi. Gözaltına alınan 15 kuşkulu emniyette sorguya alınırken, harekât kapsamında tek yata ve lüks araca el konuldu.

Polisin çete liderleri var olan Cem E. ve Mehmet Aziz S.’yi yakalama çalışmaları ayni ritimde devam ettiği öğrenilirken, çetenin kamuoyunda Sarallar denilen hatali örgütünün asagi grubu olduğu öne sürüldü.

image1

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.