İran’dan İngiltere ve Fransa’ya tepki!

  • Aralık 4, 2018
  • 0
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, İngiltere ve Fransa’yı roket programına karşı yaptıkları izahlar hasebiyle eleştirerek füzelerde nükleer harp başlığı kullanımıyla alakalı hiçbir Tasarıları olmadığını ifade etti

Kasımi, Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yayımlanan yazılı açıklamasında, Bir takım Batılı ülkelerin İran’a karşı izahları ve Fransa ile İngiltere’nin, roket programını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi gündemine taşıma istikametinde attığı adımları eleştirdi.

İran’ın roket programının Tamamiyle caydırma Emelli ve ülkenin savunmasının tek parçası olduğunu belirten Kasımi, müdafaa füzelerinde nükleer harp başlığı kullanımıyla alakalı hiçbir tasarı ve programları olmadığını ifade etti.

Füze programıyla alakalı endişelerin temelsiz ve Bir takım ülkelerin amaçlari doğrultusunda alana konulduğunu müdafaa eden Kasımi, “Savunma programlarımızı endişelere göre düzenlemiyoruz. Endişelerin doğru, mantıklı ve asallı tek gerekçesi yoktur. Bu endişeler dünyadaki İran karşıtı rejimlerin siyasetinin tek ürünüdür.” değerlendirmesinde bulundu.

Kasımi, çifte standart uygulamakla suçladığı Batılı ülkelerin Suudi Arabistan’ın Yemen’deki uygulamalarına ses çıkarmadığını ama İran’ın “barışçıl müdafaa programına” karşı harekete geçtiğini ileri sürdü.  AA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir