Ned Haber / Dünya / Irak’taki kum fırtınası nedeniyle 400’den fazla kişi hastaneye kaldırıldı..işte detaylar

Irak’taki kum fırtınası nedeniyle 400’den fazla kişi hastaneye kaldırıldı..işte detaylar

Irak’ta nisan ayının başından bu yana tesirli var olan kum fırtınası başşehir Bağdat ile ülkenin güneyini tekrar tesiri altına aldı. Irak basınında sağlık kurumu kaynaklarına dayandırılan haberlerde, ülkenin ortada bölümü ile güneyinde tesirli var olan kum fırtınası hasebiyle nefes darlığı çeken 400’den çok kişinin hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

Haberlerde, Bağdat’ta 100’den fazla, Necef’de 70’ten fazla, Diyale’de 50, Anba’da 50’den fazla, Babil’de 100’den çok ve Divaniye, Simava, Meyasan’da ise yüzlerce kişinin hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Irak’ta tesirli var olan kum fırtınası hasebiyle beynelmilel Bağdat Hava meydanı ile beynelmilel Necef Havalimanında uçuşlar askıya alınmıştı.

5 KİŞİ yasamini KAYBETMİŞTİ

Irak’ta geçtiğimiz haftadan bu yana tesirli var olan kum fırtınasında 5 kişi hayatını kaybetmiş, 717 kişi hastaneye kaldırılmıştı. başşehir Erbil’de de uçuşlar iptal edilmiş ve Meteoroloji uzmanlarının sema vaziyeti tahminleri yapmasına yasak getirilmişti.

Kontrol Edin

Hindistan’da binada yangın: 26 ölü..işte detaylar

Hindistan’ın Delhi şehrindeki Mundka metro istasyonu yakınındaki bir binada çıkan yangında en az 26 kişinin hayatını kaybettiği, 30’dan fazla kişinin de yaralandığı açıklandı.