Ned Haber / Spor / Galatasaray'ın eski yöneticisi Nihat Kırmızı: \”Dursun Özbek başkanımızla Domenec Torrent ile ilgili görüşmem olmadı\”..işte detaylar

Galatasaray'ın eski yöneticisi Nihat Kırmızı: \”Dursun Özbek başkanımızla Domenec Torrent ile ilgili görüşmem olmadı\”..işte detaylar

Galatasaray Sportif A.Ş. Daha önceki yönetim heyeti üyesi Nihat Kırmızı, yasamsal medyada çıkan Bir takım haberlere yazılı yaptığı İzah ile cevap verdi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in kendisinden teknik patron Domenec Torrent ile görüşmesini istediğiyle alakalı çıkan haberlerin doğru olmadığını söyleyen Kırmızı, “Son günlerde Bir takım yasamsal medya hesaplarından ismimi de geçirerek Galatasaray Başkanı Sayın Dursun Özbek’in benimle görüşüp, Domenec Torrent ile müzakeremi istediği benzeri hakikat dışı yayınların yapıldığından haberdar oldum. seçenek gününden ardindan başkanımız Dursun Özbek ile surat yüze veyahut telefonla hiçbir müzakerem olmadı” diye konuştu.

“Oyuncularımızın ve teknik heyetimizin Yalnızca işine odaklanması yerine çaba sarf ettim ve sahip çıktım”

Nihat Kırmızı; Domenec Torrent, Luis Campos, Pasquale Sensibile ve geçen sezon tasima edilen oyuncuların hiçbirinin tasima görüşmelerinde bulunmadığını ifade ederek, “Transfer detaylarında da rastgele tek dahilim olmadı. Bilindiği benzeri Zati göreve de Aralık 2021 tarihinde başladım. Kulübümüzün ve yönetimimizin yaşadığı Bir takım olumsuzluklardan ardindan Florya’da dahada etkin olmaya başladığım dönemde önümüzde çok ağırbaşlı Barcelona maçları, ligde Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe maçları varken ve ligi de dahada iyi konumda kapatma şansı ayni ritimde devam ettiğinden görevim gereği, kulübümüzün ve futbol takımımızın zarar görmemesi amaciyla oyuncularımızın ve teknik heyetimizin Yalnızca işine odaklanması yerine çaba sarf ettim ve sahip çıktım” şeklinde konuştu.

Teknik Direktör Domenec Torrent’in sözleşmesiyle alakalı olarak ise Nihat Kırmızı, “Basın mensuplarının Domenec Torrent’in sözleşmesinde tazminat olup, olmadığını sorduklarında tazminatın olmadığını ama tek sene dahada süre gelen 1.5 milyon avro sözleşmesi olduğu bilgisini verdim. seçenek kararı alındıktan ardindan da Torrent’e ayrılmayı düşünüp, düşünmediğini sorduğumda, tertemiz istikbal yönetimle görüşüp sunum uygulamak istediğini ve tertemiz idarenin kendisiyle çalışıp, çalışmayacağı kararına saygı duyacağını söylediğini bütün şeffaflığıyla medya aracılığıyla camiamıza ve o dönemki adaylara bildirdim. Bundan sonraki süreçte kati reis ve tertemiz yönetim kurulunda futboldan sorumlu yöneticiler, Galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda görüşmelerini yapıp karar alacaklardır. Bu zamani bendeniz de tek Galatasaray taraftarı olarak heyecanla takip etmekteyim. Galatasarayımızın şampiyonluk ve başarılarla dolu tek sezon geçirmesini dilerim” açıklamasında bulundu.

İSTANBUL (İHA)

  • nihat al
  • süper lig

Kontrol Edin

Son dakika | Aleksandar Kolarov, futbolu bıraktığını açıkladı..işte detaylar

İtalya'da son olarak Inter forması giyen Aleksandar Kolarov, futbolculuk kariyerini noktaladığını ve futbolun içinde başka alanlarda görev almak adına çalışmalarına hemen başlayacağını açıkladı.