• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • FETÖ Sanığından İtiraf! Kur’an-ı Kerim’e El Bastırıp Soruları Göstermişler

FETÖ Sanığından İtiraf! Kur’an-ı Kerim’e El Bastırıp Soruları Göstermişler

  • Ocak 2, 2019
  • 0

güvenlik genel Müdürlüğü zabita Akademisi Başkanlığınca 17Ağustos 2012’de düzen eden zabita Akademisi Giriş sınavı sorularının FetullahçıTerör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca imtihan öncesi elde edilerek, aynı yapılanmayaüye kişilere verilmesine ait 79 sanığın yargılandığı davaya tanıkbeyanlarının alınmasıyla ayni ritimde devam edildi.

Ankara 19. Ağır karar Mahkemesindeki duruşmaya, yakalanmis ve tutuksuzsanıklar ile avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı, evvelki ara karar gereği dava dosyasına gönderilenevrakları okudu ve derhal peşinden şahit beyanının alınmasına geçildi.

Duruşmada Şahit olarak dinlenen M.E.Ö, davanın sanıklarından BekirTürk ve Ümit Çınkır’ı, lise döneminden beri tanıdığını ve bu kişilerin örgütselfaaliyetleri ile alakalı bilgi saglamak istediğini söyledi.

“HABERİM YOKTU”

Parasal imkansızlıklardan dolayı FETÖ ile tanıştığını ve mesleğe deörgütün yönlendirmeleriyle başladığını belirten M.E.Ö, “Şanlıurfa’da dershaneyegittiğim dönemde ‘Tayfun’ kod isimli Ümit Çınkır benimle ilgileniyordu. Devletindiğer birimlerine hazırlanacağımızı bilmiyorduk. Haberim olmadan, benimbilgilerimi alarak akademiye başvurmuş.” diye konuştu. imtihana girmeden ani çok vakit evvel maznun Çınkır ile Ankara’nın Mamakilçesinde tek Haneye gittiğini belirten M.E.Ö, buranın FETÖ evlerinden olduğunu vesanıklardan Bekir Türk’ü orada gördüğü kaydetti.

“KUR’AN-I KERİM’E EL BASTIRDILAR”

M.E.Ö, teşkilat evinde yaşadıklarına ait şu verileri paylaştı:

“Eve girdikten ardindan tek odada beklettiler. dahada ardindan içeridebulunanları sırayla başka tek odaya aldılar. Annemin ve babamın üstüne yeminettirerek, Kur’an-ı Kerim’e el bastırıp sualleri gösterdiler. Bize ‘Sorularıdikkatli gözden geçirin, bunlara eş sualler çıkacak.’ dediler. Sınavda busorular çıktı.”

sınavı kazandıktan ardindan zabita Akademisi’ne kayıt yaptırdığını anlatanM.E.Ö, okulda tahsil gördüğü süre içinde teşkilat yöneticilerinin Kur’an okumaması ve namaz kılmamasının tembih ettiklerini, “Okulda namazını mescittekılma, gerekiyorsa abdesti teyemmümle al, gözlerinle namaz kıl.” gibilerindensözler söylediğini aktardı.

Örgütün isteklerinden bunaldığını ve o saatten ardindan ilişkisinikestiğini öne süre gelen M.E.Ö, 15 Temmuz hain vuruş girişiminden ardindan bütünbildiklerini güvenlik ve savcılığa anlattığını belirtti.

Kaynak: AA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.