Ned Haber / Yaşam / Evcil hayvan mezarlığına bayram ziyareti..işte detaylar

Evcil hayvan mezarlığına bayram ziyareti..işte detaylar

Osmangazi Belediyesi, 2017 seneninde Türkiye’nin evvel evcil hayvan mezarlığını kurdu. Avrupa’nın en hatri sayilir büyüklükte Sahipsiz Hayvanlar doğal hayat ve rehabilitasyon Merkezi’nin bulunduğu alana kurulan mezarlık, Giderek Tamamiyle doldu. Ramazan Bayramı’nda, 1200 kedi ve köpeğin gömülü olduğu kabirlik da ziyaret edildi. Hayvan sahipleri, can veren kedi ve köpeklerini anıp, mezarlıklarını temizledi.

‘BİZ DE CAN DOSTLARIMIZI ARIYORUZ’

Osmangazi Belediyesi Çevre savunma ve denetim Müdür Vekili istek Yosun, “Evcil hayvan mezarlığımızda bin 200 kedi ve köpeğimiz bulunmakta. Hayvan sahiplerinin çeşitli nedenlerle ölümü gerçekleşen can dostlarımızla alakalı yaşadıkları bu acıyı, tek nebze olsun azaltmak emeliyle evcil hayvan mezarlığımızı oluşturduk. Hayvansever dostlarımız uygun olduklarında, can arkadaşlarını her vakit ziyaret edebilmektedir. Ziyarete gelenler, çoklukla üzgün oluyorlar. Biz de elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

Ziyarete gelen istek Özsoy “Hayvansever arkadaşlarımızla birlikte Hamitler Mahallesi’nde bulunan evcil hayvan mezarlığını ziyarete geldik. Buradaki hayvansever arkadaşlarımızın hayatını kaybetmiş canlarının mezarlıklarını temizledik. Bayramda insanların sevdiklerini aradığı benzeri biz de can dostlarımızı arıyoruz. Buraya gelemeyen hayvansever arkadaşlarımızın acılarına müsterek olduk ve bütün can dostlarımızı ziyaret ettik” diye konuştu. (DHA)

Kontrol Edin

Güzellik Kraliçesi’nin ölümü uzun süre konuşulmuştu: Son sözleri ortaya çıktı..işte detaylar

2019 yılında ABD’nin en güzel kadını seçilen, Cheslie Kryst, Ocak ayında intihar edip hayatını kaybetmişti. Genç kadının ölümü ABD'de uzun süre gündemden düşmezken, annesi ilk kez Kryst'in intihar etmeden önceki son sözlerini açıkladı.