Ned Haber / Etiketler

Etiketler

Milli Eğitim Bakanı’nın dansözlü eğlence açıklamasına tepki: ‘Skandalın üstü örtülmeye çalışılıyor’..işte detaylar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bursa'da Çalı İlkokulu, Çalı Ortaokulu ve Çalı İmam Hatip Ortaokulu'nun ortak kullandığı çok amaçlı salonda okul aile birliği tarafından okula gelir elde etmek için yapılan kadınlara dansözlü eğlenceyle ilgili açıklamada bulunarak, "İmam hatip okulunda diye bir haber geldi. Sonra doğru olmadığı anlaşıldı" dedi ve "Okul aile birliklerinin etkinlikleri denetime tabi tutulacak. Ülkenin millî ve manevi değerlerine tezat teşkil eden hiçbir etkinliğe izin verilmeyecek" diye ekledi. Özer'in sözlerini eleştiren Eğitim İş Bursa Şubesi Yeliz Toy, gerçekleşen skandalın üzerini örtülmeye çalışıldığını savundu.

Devamını Oku »

Yüz yüze eğitim nasıl olacak, yoklama alınacak mı?..işte detaylar

Okullarda yüz yüze eğitim 1'inci sınıfların ardından 12 Ekim’de 2, 3, 4'üncü sınıflar ile 8'inci ve 12'nci sınıflar için de başlıyor. Yüz yüze eğitim hakkında açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk "İstemeyen velilerimiz çocuklarını okula göndermeyecek. Okullarda yoklama alınmayacak. Devamsızlık sorun olmayacak." dedi.

Devamını Oku »

Üniversiteler açılacak mı? YÖK’ten üniversitelere yüz yüze eğitim kılavuzu!..işte detaylar

Okullarda yüz yüze eğitim kararı alınmasının ardından gözler üniversitelere çevrildi. YÖK, corona virüs salgınına karşı üniversitelerde alınacak önlemleri içeren bir kılavuz yayınladı. Yakın zamanda üniversitelerin büyük bir bölümü uzaktan eğitim kararı almıştı ancak yayınlanan kılavuz üniversitelerde yüz yüze eğitimin yakın zaman başlayabileceğinin sinyali olarak değerlendirildi.

Devamını Oku »