Ned Haber / Etiketler

Etiketler

Taksim Meydanı’na yürüyüş yapmak isteyen kadınlar ile polis arasında gerginlik..işte detaylar

İstanbul Beyoğlu'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle toplanan kadınlar, Taksim Meydanı'na yürümek istedi. Polis, izinleri olmadığı gerekçesiyle grubun Taksim Meydanı'na girişlerine izin vermedi. Grup ile polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. İzmir'de de kadınlar polis engeliyle karşılaşırken, Antalya'da 30 kişi gözaltına alındı. Emniyet ise toplam 109 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurdu.

Devamını Oku »

AKP’li başkanlar arasında bulvar ismi krizi: En hafif tabiriyle ayıptır..işte detaylar

Yozgat Belediyesi’nin AKP’li eski Başkanı Kazım Arslan, kentte isminin verildiği bulvarın adının “Viyana caddesi” olarak değiştirildiğini belirterek AKP Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer’e tepki gösterdi. Arslan, “Yakışmadı ve en hafif tabiriyle ayıptır” dedi. Kazım Arslan’a yanıt veren AKP İl Başkanı Başer ise, “Ne yere atılan tabeladan, ne de böyle basit ve ucuz bir kurgudan haberim var” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku »

Kremlin ile Kiev arasında müzakere anlaşmazlığı..işte detaylar

Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonunda şiddetin düzeyi hızla yükselirken Kremlin ve Ukrayna'dan olası müzakerelerle ilgili birbirine zıt açıklamalar geldi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Danışmanı Oleksiy Arestovich, “Rusya'ya muhtemel barış anlaşmasının şartlarının Türkiye’de mümkün olduğunu işaret ettik” dedi.

Devamını Oku »

Bilim Kurulu Üyesi: Hastalık 25-49 yaş arasında yoğunlaştı..işte detaylar

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, son zamanlarda artan vaka sayılarında özellikle gençlerin de olduğuna dikkat çekerek, "Hastalığın daha çok 25- 49 yaş arasındaki kişilerde yoğunlaştığını görüyoruz." dedi. Kayıpmaz, altta yatan bir hastalığı olmadığı halde yoğun bakımda tedavi gören ve hayatını kaybeden genç hastaların olduğuna dikkat çekti.

Devamını Oku »