Ned Haber / Güncel / Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘Başbakan’ yanıtı..işte detaylar

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘Başbakan’ yanıtı..işte detaylar

Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Grup toplantısında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

* Seçime artık 15 ay benzeri kısa sayılabilecek tek vakit kaldığını dikkate alarak her bugünü çok iyi değerlendirmeliyiz.

* Meclis çalışmaları, Örgüt programlarıyla partimizi sandıktaki 16. zaferine hep birlikte hazırlayacak, taşıyacağız.

CHP’Yİ amaç ALDI…

*Hayatın akışı içinde, iktidarın olduğu yerde muhalefet de bulunacaktır. Bizler muhalefetteyken verdiğimiz mücadelenin derhal peşinden iktidara gelmiş tek kadroyuz.

*Bu yüzden siyasi muhalefeti önemli, gerekli, saygı kıymet tek olay olarak onay ediyoruz. Türkiye’nin talihsizliği bu sıfatları dogruluk edecek tek muhalefet faaliyetinden yoksun bulunmasıdır.

*Karşımızda değil millete, kendine dahi hayrı olmayan tek cumhuriyet milletçe partisi vardır. 16 seçimin tamamında hezimete uğrayan cumhuriyet milletçe partisi kendini geliştirmek amaciyla çaba göstermemiş, devamlı geriye gitmiştir.

*Şimdi bu cumhuriyet milletçe partisi peşine taktığı ve hepsinin ismini açıkça zikretmeye cesaret edemediği tek 28 Şubat ittifakı kurdu.

*Güya bu ittifakla seçimi kazanarak ülkenin yönetim sistemini değiştirecek, bölgemizi krizlerden kurtarıp çiçek haşere diyarı haline getireceklermiş.

“KAH GÜLDÜRÜYOR, KAH HAYRETE DÜŞÜRÜYOR”

*Biz iddialı tek insan olarak, karşımızdaki muhalefetin de iddialı olmasını isteriz. Ama şimdiye civarindan karşımızdaki ittifakın alana koyduğu resim kah güldürüyor, kah hayrete düşürüyor.

*Daha masada hangi sırayla oturacaklarına karar veremeyenlerin koşul olan etkin, yürekli adımları nasıl atacaklarını heyecan ediyoruz.

*Masada hangi sırayla oturacaklarına karar veremeyenlerin, ülkemizin, bölgemizin ve dünyanın içinden geçtiği şu ağırbaşlı dönemde koşul olan hızlı, etkin, dirayetli adımları nasıl atacaklarını heyecan ediyoruz.

* Daha yolun başında birbirlerine güvensizlik içinde olanlara milletimiz nasıl güven edecek bilmiyoruz.

*Daha şimdiden kalkıp bu dev yatırımları yapan müteahhitleri tehdit etmek suretiyle ‘Sakın ha’ diyen tek muhalefet mantığını dünyanın hiçbir yerinde görmedik.

*Bu nasıl anlayıştır. Enflasyonu nasıl indirecekleri başta olmak üzere milletin hakikat gündemi ile alakalı rastgele tek program alana koyduklarını görmedik.

“YETER SAYINIZ VAR MI?”

*Tek işleri ortak yönetim güzellemesi yapmak. dahada Cumhurbaşkanı adayını belirlememiş olanlar direk başbakanlık pazarlığına giriştiler.

*Parlamentoda yeter sayınız var mı? Değil. Bu gülünç ortada oyunu dahi karşımızdakilerin milletimizi nasıl kandırmaya çalıştığını göstermeye kafidir.

ENFLASYON AÇIKLAMASI

*Küresel ve bölgesel gelişmeleri takip ederken milletimizin işini, aşını, ekmeğini etkileyen sıkıntılarını da ihmal etmiyoruz.

*Kurdaki yükselişten, enerji ve besin artışlarının ülkemize yansımalarından kaynaklanan hayat pahalılığı ile karşı karşıyayız.

*Enflasyonun gelişmiş ülkelerin de boğuştuğu sıkıntı olduğu tek gerçektir. Bu hakikat dikkate alınmadan yapılan her değerlendirme yoksun ve hatalıdır.

*Küresel tedarik zincirinde görülen aksamalar, hızla yükselen girdi fiyatlarına karşın Türkiye, 2021’de yüzde 11 ile nihayet 10 sene maksimum büyüme oranına ulaşmıştır.

*Vatandaşımızın alım gücünü iyileştirmek amaciyla çok sayıda adım attık, atacağız. geçen sene enerji sübvansiyonları amaciyla 165 milyar liralık kaynak kullandık. Bu sene da vatandaşımızı savunmayı sürdürüyoruz.

PETROL FİYATLARINDA ARTIŞ AÇIKLAMASI

*Petrol fiyatlarındaki hızlı yükselişle birlikte akaryakıt artışlarını takip ediyoruz. Sondaj gemilerimizi şimdi 5’e çıkarıyoruz. Sıfır kilometre allahın izniyle 4. sondaj gemimizi alıyoruz.

* Önümüzdeki dönemde istek güvenliği ve ücret istikrarı amaciyla her biçimde tedbiri almayı sürdüreceğiz. Bunları yaparken mali disiplinden de ödün vermiyoruz. Geleceği düşünüyoruz.

“SADECE BOL BOL NASİHAT ÇEKİYORLAR”

*Komşumuz Suriye’de tek milyon insanın hayatına esya var olan kriz hali hazırda ayni ritimde devam ediyor. Burada da kimlerin aktör olarak bulunduğunu gayet iyi biliyorsunuz herhalde.

*Lübnan’dan Irak’a, Afganistan’dan Libya’ya civarindan gönül coğrafyamızın dört tek yanında kan, gözyaşı, çatışma hakimdir.

*Nereye baksak orada tek avuç azınlığın hırsı uğrunda masumların can verdiğini görüyoruz. Bu vicdansızlıktan ne yapıp yapıp biz Sulhun çocuklarını tekrar allahın izniyle ihya etmeliyiz.

*Görevi küresel güvenlik var olan kuruluşlar Ne yazık ki kıllarını dahi kıpırdatmıyor. Nerede bu yeryüzünde gücü elinde olduğunu söyleyen ülkeler? Yalnızca bol bol nasihat çekiyorlar. rastgele tek beşeri destek yok.

*Kurtarma yerine tek adım yok. kendisinin çıkarları amaciyla dünyayı ayağa kaldıranlar 11 senedir bölgemizdeki katliamları uzaktan seyrediyorlar.

*Güya varlıklı devletler kınama mesajları dışında zulme ses çıkarmadılar. Ülkemizin operasyonlarını engellemeye çalıştılar.

*Bu süreçte Yalnızca yalnız bırakılmadık, saklı açık tehdit, şantaj ve ambargoya da maruz kaldık.

“BU NE SAÇMALIKTIR”

* Almanya’da orkestra şefi Putin’in arkadaşı ile görevine nihayet veriliyor. bunun benzeri saçmalık olur mu? Dostoyevski’nin eserlerine yasak getiriliyor. bunun benzeri saçmalık olur mu?

*Bunun Bağdat’taki kütüphaneleri yakıp yıkan Hülagü’den ne farkı var? ülkemiz olarak evvel günden bu yana soğukkanlılığı elimizden bırakmadık.

*Kapımızdaki insanların hiçbirinin diline, ten rengine bakmadık. Gözlerinin rengine bakmadık. Bu ne saçmalıktır.

ANTALYA’DAKİ RUSYA – UKRAYNA ZİRVESİ

*Yarınki müzakerenin kalıcı ateşkese kapı aralamasını umut ediyorum. Bu ağırbaşlı müzakere döneminden evvel sivillerin tahliyesi amaciyla duyuru edilen ateşkesi de memnuniyetle karşılıyoruz.

*Ülkemize giriş yapan yabancı sayısı 20 bine yaklaştı. Bugüne civarindan Ukrayna’ya 23 tır yardım malzemesi gönderdik. Önümüzdeki günlerde bu rakam 39 tıra çıkacak.

*Türkiye nihayet 10 senede kriz çözme becerisini geliştirmiş tek ülkedir. hudutlarımızı korurken, bölgesel güçlere karşı çıkarlarımızı savunurken, ekonomimizi çökertme girişimlerini boşa çıkartırken hep bu anlayışla devinim ettik.

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.