Ned Haber / Güncel / Erbakan’dan borç ve faiz uyarısı..işte detaylar

Erbakan’dan borç ve faiz uyarısı..işte detaylar

Yeniden Refah Partisi öncüsü Fatih Erbakan, partisinin Uşak İl Başkanlığı 2inci alışılmış olan Kongresine katıldı. Burada konuşan Erbakan, “Milli görüş coşkusunu, ulusal görüş heyecanını bütün Türkiye’de tekrar yaşatma zamanı gelmiştir. ulusal görüşün kurtuluş müjdesini, ulusal görüşün sesini, nefesini, herkese her haneye ulaştırma zamanı gelmiştir” diye konuştu.

“BAHARI BAŞLATAN ÇİÇEK YENİDEN REFAH PARTİSİ OLACAKTIR”

Necmettin Erbakan’ın ‘Her bahar tek çiçekle başlar’ sözünü anımsadan tekrar Refah Partisi genel Başkanı Fatih Erbakan, “94 şahlanışının, 95 şahlanışının heyecanını tekrar hayata zamanı gelmiştir. Bu heyecanı yeniden, tekrar refah olarak yaşatacağız. Erbakan hocamız ne diyordu; ‘Baharı başlatan çiçek, tek çiçekle bahar olmaz, ama her bahar tek çiçekle başlar’ işte Erbakan hocamız o baharı başlatan çiçek olmuş. Nasıl birinci 40 senede baharı başlatan çiçek Erbakan hocamız olmuşsa, 2. 40 senede da baharı başlatan çiçek tekrar Refah Partisi olacaktır. yengi ulusal görüşçülerindir ve yengi yakındır. Refah istikbal yüzler gülecek” ifadesini kullandı.

“BORÇ VE FAİZ EKONOMİSİ ÇIKMAZ SOKAKTIR”

Hükümetin ekonomi politikasını tenkit eden Erbakan, şunları söyledi;

*Faizi düşürmemiz lazım diyenler, bu erken yurttaşa yüzde 90 nema vermeyi öneri eder vaziyete gelmiştir. Bunun başka manası, ne civarindan çaresizlik içinde olduklarını, paraya ne civarindan sıkıştıklarını açık tek şekilde alana koymaktadır.

*Yüzde 8,65 faizle dolar borçlandıkları yetmedi, şimdi senelik yüzde 90 faizle Lira borçlanmanın peşinde dolaşıyorlar. ulusal görüş olarak dahada ne civarindan söyleyeceğiz. Borç ve nema ekonomisi çıkmaz sokaktır.

*Çözüm üretimdedir, çözüm ihracattadır, çözüm ulusal kaynak paketlerini devinim geçirmektedir. Çözüm ulusal görüştedir. (DHA)

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.