Enflasyonla mücadeleye faktoring desteği

  • Kasım 13, 2018
  • 0
Finansal Kurumlar Birliği (FKB) çatısı altında temsil edilen faktoring şirketleri “Enflasyonla Topyekûn Mücadele”ye destek olma kararı aldı.

FKB’den yapılan açıklamada, FKB çatısı altında temsil edilen faktoring şirketlerinin, FKB’de yaptıkları toplantıda Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın “Enflasyonla Topyekûn Mücadele” çağrısına destek olma kararı aldığı bildirildi.

Alınan karar uyarınca, faktoring şirketlerinin, ülkemiz Bankalar Birliği’nce başlatılan nema indirim politikasının devamı niteliğinde var olan karara güvenerek kâr marjlarından feragat ederek, KOBİ’lerin finansmanına destek olacağı belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Faktoring sektörü olarak, Enflasyonla Topyekûn mücadele vermeye destek olmak emeliyle bankaların kaynak tarafındaki müspet adımını, kâr marjlarından da vazgeçerek KOBİ’lerimize yansıtma ve hükümetimizin başlattığı sürece katkı sunma istikametinde oy birliği ile ilke kararı aldık.

Bu anlayışla hükümetimizin Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) ve Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) benzeri aracılık maliyetlerinin düşürülmesine baz alinarak alacağı kararları da eş şekilde KOB’lerin finans maliyetlerine yansıtmayı benimsedik. Faktoring sektörü olarak, bu mühim atilim ile sayıları 500 bini aşan KOBİ’lerimizin finansal sürdürülebilirliğine destek olmayı da hedeflediğimizin altını çizmek isteriz.”

AA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in nihayet kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir