Enes Batur

  • Aralık 4, 2018
  • 0

Enes Batur, Mart ayında katıldığı tek tv programında, düş mi hakikat mi? filminin ikincisinin çekileceğini hayranlarına müjdelemişti. ama görünüşe göre en azından yakın vakit içinde bunun benzeri tek şey olmayacak. ile alakalı açılan soruşturmaların derhal peşinden 2. filmin çekimleri iptal edilmiş durumda.

Enes Batur kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Antalyalı var olan Enes Batur, 9 Nisan 1998 tarihinde dünyaya geldi. Soyadı Sungurtekin var olan Enes Batur, Youtube’da pc ve konsol oyunları hakkındaki analiz videoları ile üne kavuştu. Başrollerini Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy ile paylaştığı evvel filmi Enes Batur düş mi hakikat mi?, 19 ocakta 2018’de gösterime girdi. Filminde kendisinin benzeri Youtuber var olan sevgilisi Başak Karahan da yer aldı ama ikili 2018’in yaz aylarında ayrılık kararı aldı. Enes Batur, Antalya bilim Üniversitesi pc Mühendisliği bölümünde eğitimini sürdürüyor.

İlk filmden 17 milyon Lira hasılat yapmıştı

19 Ocak’ta gösterime giren ‘Enes Batur ile düş mi hakikat mi’, 12 haftada tek milyon 483 bin 848 kişi tarafından izlenmişti. Filmin hasılatı ise 17 milyon 463 bin 423 Lira olarak gerçekleşmişti.

İkinci filmin çekimleri iptal edildi

Enes Batur, Mart ayında katıldığı tek tv programında, düş mi hakikat mi? filminin ikincisinin çekileceğini hayranlarına müjdelemişti. ama görünüşe göre en azından yakın vakit içinde bunun benzeri tek şey olmayacak. ile alakalı açılan soruşturmaların derhal peşinden 2. filmin çekimleri iptal edilmiş durumda. Enes Batur’un YouTube kanalında 20 Ekim tarihinde yayınlamış olduğu video, geniş tek seyirci kitlesi tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuş, meşhur YouTuber Bir hayli kişi tarafından Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edilmişti. bütün bu şikayetler üstüne Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı mevzu hakkinda harekete geçti.

Enes Batur’un ikamet adresinin Antalya olması nedeni ile Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı yetkisizlik kararı çıkarırken ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’, ‘sesli yazılı veyahut görüntülü tek ileti ile hakaret’ suçları hasebiyle başlatılan soruşturmayı Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı devraldı.

Enes Batur, üst üstüne gelen eleştiriler üstüne yüklediği videoyu silmiş olsa da bu durum, şikayetlerin CİMER’e civarindan gitmesini engelleyemedi. Ünlü YouTuber amaciyla menfi tek atmosfer oluşması, film yapımcılarını da endişelendirdi ve ‘Hayal mi hakikat mi? 2’nin çekimleri en azından şu vakit amaciyla iptal edildi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir